Trening ogólnorozwojowy to trening mający na celu poprawę formy sportowej i zdrowia zawodnika. Jego istotą jest nie tylko rozwój fizyczny sportowca, wzrost jego siły, wydolności i szeroko rozumianej sprawności, ale też prewencja kontuzji i niechcianych urazów.

Trening ogólnorozwojowy i motoryczny został doceniony przez wielu profesjonalnych sportowców i zawodników różnorodnych dyscyplin, w tym także zawodowych tenisistów i tenisistek. Nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. W treningach amatorskich lub w treningu dzieci stanowi równie ważny element co trening głównej dyscypliny. Pozwala na rozwój motoryczny, poprawę podstawowych funkcji ruchowych i wydolności. Trening ten jest niezbędny w każdej dyscyplinie sportowej, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania sportowca.

W treningu ogólnorozwojowym stawiamy na poprawę funkcji takich jak szybkość, siła, zwinność, gibkość, skoczność, koordynacja, stabilność, dzięki czemu taki trening bezpośrednio przekłada się na korzyści w uprawianej dyscyplinie sportowej.

 

 

Jeśli jako rodzic jesteś zainteresowany:

 • Jak bezpiecznie rozwijać rozwój sportowy i ruchowy swojego dziecka?
 • Jak zwiększyć szanse młodych zawodników w rywalizacji na korcie, boisku, lodzie, macie czy torze pływackim?
 • Jak zadbać o ich zdrowie i zapobiegać kontuzjom?

Zapraszamy na treningi ogólnorozwojowe realizowane pod okiem specjalistów i fizjoterapeutów.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą trening ogólnorozwojowy?

 • Zapobiega kontuzjom i urazom
 • Poprawia sprawność ogólną i rozwija pod kątem uprawianej dyscypliny
 • Poprawia wyniki sportowe

 

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do skorzystania z testów motorycznych, które pozwolą nam na jeszcze lepszą ocenę sprawności Państwa dziecka oraz umożliwią nam przygotowanie indywidualnego planu treningów dedykowanego dla Państwa pociechy. 

Test indywidualnej oceny funkcjonalnej:

Test obejmuje: wywiad, ocenę funkcjonalną testami FMS oraz Y-Balance Test, ustalenie indywidualnego toku treningów, rozpisanie ćwiczeń korekcyjnych do treningów w domu.

Wyjaśnienie: ocena funkcjonalna umożliwia szczegółowe poznanie możliwości ruchowych pacjenta, jego mocnych i słabszych stron oraz pozwala na zaplanowanie indywidualnych treningów, które mają na celu wyrównanie dysbalansu mięśniowo-stawowego.

Test wydolnościowy:

Test obejmuje: wywiad, badania: poboru tlenu, wentylacji, progu tlenowego, progu beztlenowego, strefy spalania tkanki tłuszczowej, zawartości tkanki tłuszczowej, restytucji.

Wyjaśnienie: wyniki badań pozwolą na dokładne poznanie aktualnych możliwości wysiłkowych dziecka, co pozwoli na ustalenie planu treningowego doskonalącego i wyrównującego możliwie występujące dysproporcje. Test ten pozwoli na bardziej indywidualne dopasowanie treningów, co przełoży się na wyniki na korcie. Wytrzymałość tlenowa zawodników podczas turniejów to kluczowy element w walce z przeciwnikiem. Wydolność jest kluczowym elementem sprawności ogólnej każdego sportowca.

 

Kształtowanie podstaw bezpiecznego przygotowania motorycznego poprzez np. rozwijanie stabilności tułowia 


Codzienna oferta treningów ogólnorozwojowych została podzielona na 4 warianty przeznaczone dla odpowiednich kategorii wiekowych. Każda z grup realizować będzie program szkoleniowy odpowiednio dopasowany do danego przedziału wiekowego. Zajęcia będą odbywały się nie tylko w sali do ćwiczeń, ale też w terenie i na kortach.

 

Grupa I - dzieci rocznik 2012-2010

Program treningów dla najmłodszej grupy został dobrany tak, aby poprzez gry i zabawy wprowadzić dzieci w świat sportu, nie tylko tenisowego. Na zajęciach stawiamy na rozwój motoryczny, ale też na kształtowanie aparatów ruchu dzieci tak, by w sportowej przyszłości mogły uniknąć niechcianych kontuzji i urazów. Duży nacisk stawiamy na koordynację, równowagę i propriocepcję.

Grafik treningów Grupy I: 

PON WT ŚR CZW PT SOB
      18:00-19:00   8:00-9:00

 


Grupa II - dzieci rocznik 2010-2009

Na treningach rozwijać będziemy takie elementy, jak szybkość zwinność równowaga koordynacja czy orientacja na korcie oraz wytrzymałość wydolność i siła – wszystko w odpowiednio dopasowanym do wieku planie treningowym. Dodatkowo niezbędne ćwiczenia zapobiegające kontuzjom wplatane będą w każdy trening ogólnorozwojowy.

Grafik treningów Grupy II: 

PON WT ŚR CZW PT SOB
17:00-18:00   19:00-20:00     9:00-10:00

 


Grupa III - dzieci rocznik 2009-2006

Zajęcia dla najstarszej z młodzieżowych grup odbywać się będą w tygodniu i w soboty. Na zajęciach weekendowych realizowany będzie program rozwijający głównie wydolność wytrzymałość oraz siłę, ale nie zabraknie też zajęć rozciągających stabilizujących i rozluźniających, które pozwolą zawodnikom na wyciszenie i odprężenie po ciężkim tygodniu treningów.

Grafik treningów Grupy III: 

PON WT ŚR CZW PT SOB
16:00-17:00
18:00-19:00 
  18:00-19:00 19:00-20:00   * 12:00-14:00

 


Grupa IV - dorośli i młodzież 16+

Treningi dla najstarszej z grup będą miały charakter mieszany, ponieważ znajdą się w nich elementy cross fitnessu, fitnessu, jogi, tabaty oraz rozciągania. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich chętnych dorosłych powyżej 16 roku życia, którzy chcą dostarczyć sobie odpowiednią dawkę energii, wzmocnić ducha i ciało oraz spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Grafik treningów Grupy IV: 

PON WT ŚR CZW PT SOB
20:00-21:00 20:00-21:00 20:00-21:00 20:00-21:00 20:00-21:00  

 


Treningi grupowe uruchamiane są przy minimalnej ilości trzech osób.
* Zajęcia odbywają się w terenie.

 

Treningi indywidualne

Treningi będą prowadzone z naciskiem na indywidualny rozwój zawodnika celem zwiększenia jego wydolności, wytrzymałości oraz siły. W programie znajdą się także ćwiczenia rozciągające, stabilizujące i rozluźniające, które pozwolą zawodnikowi na wyciszenie i odprężenie w trakcie ciężkiego tygodnia treningowego oraz w okresie turniejowym.

 


Cennik zajęć ogólnorozwojowych

Treningi indywidualne: 100 zł + cena kortu / sali

Grupy 4-5 osobowe: 50 zł / osoba

Grupy 6-8 osobowe: 40 zł / osoba

 

Indywidualny monitoring i rozwijanie podstawowych form techniki sportowej


 

Ponadto oferujemy masaże na miejscu (Warszawianka) lub z dojazdem do klienta.
(dojazd do klienta +5 zł do każdego masażu)

 • masaż sportowy 1 godz. - 150 zł
 • masaż sportowy częściowy 30 min. - 80 zł
 • masaż relaksacyjny 1 godz. - 120 zł
 • masaż relaksacyjny stóp i dłoni 30 min. - 60 zł
 • masaż relaksacyjny twarzy - 50 zł
 • masaż limfatyczny 30 min. - 60 zł

Usługa dodatkowa: Kinesiotaping (cena ustalana indywidualnie) - 5-10 zł aplikacja

 

Zapytania prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz kontaktowy.

 

Zintegrowane ćwiczenie - jednoczesny trening poruszania, czasu reakcji, decyzyjności


 

 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Akademię Tenisową Legia Warszawa wyłącznie w celu odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny. Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania i usuwania.

captcha

 

.

.

.

ForBET wspiera sekcje Legii Warszawa

Go to top