forBET Zakłady Bukmacherskie

zawodnicy sekcji tenisa Legii Warszawa

 

Za nami ostatni tydzień wakacji. Nasi zawodnicy nie odpoczywali, wręcz przeciwnie. Iga Świątek, Ada Piestrzyńska oraz Kacper Żuk odnieśli duże sukcesy w turniejach międzynarodowych, co znacznie poprawi ich pozycje rankingowe.

Iga Świątek tym razem wybrała się na Węgry, gdzie rywalizowała w turnieju z pulą nagród 60 tys. dolarów. W pierwszej rundzie musiała wykazać się prawdziwym charakterem, odrabiając straty ze stanu 0/6 0/2, lecz jak się później okazało, był to pierwszy krok do końcowego triumfu. Iga wygrywając pierwsze spotkanie w 3 setach, później kolejno ogrywała Cepelovą, Solar Espinosę oraz Haas. W finale zmierzyła się z Katariną Zawatską, która musiała uznać wyższość zawodniczki Legii Warszawa. Warto zaznaczyć, że Iga poradziła sobie z kilkoma zawodniczkami, które w przeszłości zajmowały miejsca w top 50 WTA. Gratulacje!

Ada Piestrzyńska, najmłodsza z tego grona, wzięła udział w prestiżowym turnieju Bohdan Tomaszewski Cup do lat 16. W grze z często starszymi rywalkami, nasza zawodniczka poradziła sobie bardzo dobrze. Dotarła do finału, tracąc po drodze tylko 14 gemów. Jej łupem padły zawodniczki: Lezniak, Giordano, Serhel oraz Gustowska. W finale, Ada musiała uznać wyższość przeciwniczki z Ukrainy. Jesteśmy bardzo dumni z wyniku naszej podopiecznej w tak prestiżowym turnieju, który rozgrywany jest od 1968 roku.

Kacper Żuk wybrał się do Holandii, gdzie rywalizował w turnieju z pulą nagród 15 tys. dolarów. Po niepowodzeniu w singlu, Kacper skoncentrował się na zmaganiach deblowych i wyszło mu to całkiem nieźle. Wraz z Yannem Wójcikiem, wygrali całą imprezę pokonując pary Saffratti/Schroll, Van Der Horst/Veldheer, Smits/Van De Zandschulp, a w finale Borg/Gerritsen. Polska para była nierozstawiona w tym turnieju, dlatego by sięgnąć po tytuł Kacper i Yann musieli zwyciężyć znacznie wyżej notowanych rywali. Brawo!

Akademia Tenisowa Legia Warszawa gratuluje zawodnikom, trenerom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do ostatnich sukcesów Igi, Kacpra oraz Ady. Jesteśmy bardzo dumni, że nasi zawodnicy godnie reprezentują nie tylko nasz klub, ale także nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Powodzenia w kolejnych startach!

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram Legia Tenis

Facebook Legia Tenis

Twitter Legia Tenis

YouTube Legia Tenis

LinkedIn

Google+ Legia Tenis

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

trener tenisa - Legia Tennis Schools

Go to top