strona archiwalna

Iga Świątek nie jest jedyną legionistką w tegorocznym Australian Open. W młodzieżowej odsłonie prestiżowego turnieju weźmie udział Stefania Rogozińska-Dzik. "Stefka" już od początku stycznia przebywa w Australii, gdzie mogła przygotowywać się do występu w Melbourne wraz z innymi reprezentantami Polski.

Australian Open Junior Championships to jeden z czterech turniejów "Junior Grand Slam", które rozgrywane są w ramach ITF Junior U-18. W tym młodzieżowym Wielkim Szlemie weźmie udział 64 chłopców i tyle samo dziewcząt w wieku od 13 do 18 lat, w turnieju deblowym zobaczymy natomiast 32 drużyny. W przeszłości w juniorskim Australian Open triumfowali m.in. Andy Roddick (2000), Bernard Tomić (2008), Aleksander Zverev (2014), Jelena Janković (2001), Victoria Azarenka (2005), czy Karolina Pliskova (2010). W 2017 roku Iga Świątek, w parze z Mają Chwalińską, awansowała do finału gry podwójnej dziewcząt, gdzie jednak lepsza okazała się para Andreescu-Branstine. 

Do sukcesu koleżanki nawiązać chce inna zawodniczka Legii, Stefania Rogozińska-Dzik. "Stefka" przygotowywała się do startu w Sydney, gdzie zawitała na początku stycznia wraz z innymi reprezentantami Polski. Wyjazd do Australii zorganizował Polski Związek Tenisowy. - Trenujemy według wytycznych trenerów. Wcześniej ciężko pracowałam w Warszawie, aby jak najlepiej przygotować się do Australian Open. Liczę, że ta praca przełoży się na to, co pokażę na korcie. Wcześniejszy przyjazd do Australii był pomocny w procesie aklimatyzacji, a treningi z zespołem były bardzo ciekawe. Motywujemy się, pracujemy z dużym zaangażowaniem - mówi Rogozińska-Dzik. 

Stefania próbowała już swoich sił w młodzieżowym Australian Open, ale przed rokiem odpadła w pierwszej rundzie singla i debla. Jakie cele stawia sobie teraz? - Rok temu zebrałam niezbędne doświadczenie, teraz nastawiam się po prostu na realizację zadań bez względu na sytuację, w jakiej się znajdę. Będę walczyć o każdą piłkę - deklaruje. 

To ostatni rok Stefanii w juniorach. Czy więc planuje do końca powalczyć o jak najlepszy ranking i sukcesy juniorskie, by tą drogą ułatwić sobie wejście do seniorskiego tenisa? - Od kilku lat każdy sezon jest dla mnie ważny - wychodzę na kort, by walczyć, rozwijać się i być coraz bardziej skuteczna - mówi. Czego więc życzyć legionistce w 2019 roku? - Dużo celnych uderzeń, które będą mi dawały punkty i dużo szczęścia - nie ma wątpliwości "Stefka". Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę! 

 

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top