Stefania Rogozińska-Dzik ma za sobą udany wyjazd na turniej J2 Chisinau. Tenisistka reprezentująca barwy Legii Warszawa dotarła w Kiszyniowie do dwóch finałów - w singlu i deblu.

Stefka była jedną z faworytek rozgrywanego w Kiszyniowie juniorskiego turnieju Biotehnos Cup 2019 (zagrała z numerem 1) i szybko pokazała, jaką siłą dysponuje. W drodze do finału w grze pojedynczej w pokonała cztery rywalki, w grze podwójnej - w parze z Włoszą Alice Amendolą - wygrała kolejne trzy spotkania. Jedyne czego można żałować to tego, że ani w singlu, ani w deblu naszej zawodniczce nie udało się sięgnąć po najważniejszy laur. Przed turniejem w Mołdawii Stefania Rogozińska-Dzik zajmowała 57. miejsce w juniorskiej klasyfikacji ITF.

W singlu Stefka pokonała kolejno Turczynkę Melis Aydę Uyar 6:0, 6:2, Rosjankę Annę Lytnevą 6:1, 6:1, Rumunkę Alexandrę Petric 6:1, 6:4 i Austriaczkę Irinę Dshandshgavą 6:1, 6:0. W finale lepsza okazała się Norweżka Lilly E. Haseth, która wygrała 6:4, 6:3.

W deblu polsko-włoski duet wygrał z Rosjankami Darią Lavrichenko i Mileną Zhabrailovą 6:2, 6:3, Francuzką Oceane Babel i wspomnianą już Norweżką Lilly Haseth 6:4, 5:7, 12:10 oraz Rosjankami Marią Gorbunovą i Aliną Lebedevą 6:1 6:7 (4), 10:6. W finale Stefania i Alice przegrały z Rosjankami Elizavetą Dementyevą i Anastazją Zolotarevą 4:6, 4:6.

 

Stefania Rogozińska-Dzik - Kiszyniów

 

Stefania Rogozińska-Dzik - Kiszyniów

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

trener tenisa - Legia Tennis Schools

Go to top