warsztaty dla rodziców młodych zawodników


Za nami pierwszy warsztat z zakresu psychologii w sporcie dla rodziców. Podczas spotkania z rodzicami tenisistów rozmawialiśmy o podstawowych filarach wsparcia młodych sportowców. To niezmiernie ważny temat, który bardzo często stanowi jedno z największych wyzwań dla rodziców zawodników. Właśnie dlatego postanowiliśmy rozpocząć przekazywanie wiedzy z zakresu psychologii w sporcie właśnie od spotkań z rodzicami.

Uczestnicy warsztatu mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach, które na co dzień stosowane są w pracy z zakresu treningu mentalnego. W przyjemnej i bezpiecznej atmosferze poruszaliśmy tematy związane z tym, w jaki sposób najskuteczniej wspierać młodego sportowca w jego sportowej drodze. Tematyka warsztatu dotyczyła przede wszystkim postawy sportowego rodzica wobec młodego zawodnika, celów - które warto stawiać, w jaki sposób robić to efektywnie i w czym mogą one pomóc oraz motywacji - skąd się bierze i jak nad nią pracować.

Przekazując rodzicom wiedzę z zakresu psychologii w sporcie staramy się zaznaczać perspektywę młodego sportowca oraz zwracać uwagę na to, jakie potrzeby i oczekiwania od sportu mają dzieci i nastolatki. Wiemy, że to właśnie rodzice stanowią podstawowe źródło wsparcia zawodnika, a ich rola w procesie sportowego rozwoju i wychowania poprzez sport jest nieoceniona. Tym pierwszym warsztatem otwieramy więc serię spotkań, dzięki którym chcielibyśmy wyposażyć rodziców w wiedzę i narzędzia pozwalające wspierać dzieci w świadomy sposób i komfortowo funkcjonować we własnej roli w sporcie.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania

Więcej o treningach mentalnych: legiatenis.com/treningi-mentalne

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top