strona archiwalna

Legia Tenis - turnieje tenisowe


Za naszymi zawodnikami kolejny udany weekend. Pola Zawiślańska wygrała turniej T10 w Kozerkach, a Janek Nowacki i Lena Takmadżan zagrali w finałach turniejów OTK. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami legionistów.

Czworo zawodników naszego klubu wzięło udział w turnieju OTK U-12 o Puchar Angelique Kerber w Puszczykowie. Wraz z trenerem Cyrilem Kalisem do Wielkopolski pojechali: Melania Rybarkiewicz, Janek Nowacki, Julek Czapiewski i Filip Kiryłło. Nasi reprezentanci szybko odpadli z rywalizacji w grze pojedynczej, za to bardzo dobrze poszło im w deblu. Podium (3. miejsce), grając w parze z Anielą Odrobiną, wywalczyła Mela, a w finale turnieju zagrał Janek Nowacki, który stworzył duet z Jankiem Downarem. W pierwszej rundzie legionista i zawodnik KT GAT Gdańsk ograli parę Bieliński/ Błuś 6-0, 7-5; a w półfinale 6-3, 6-0 duet Załoga/ Kęsy. W finale lepsi okazali się Jakub Januchowski i Wiktor Jeż (6-4, 2-6 [10-7]). Brawa dla młodych legionistów i podziękowania dla firmy Philipiak Milano, która wypożyczyła nam busa, dzięki czemu wspólnie i w komfortowych warunkach mogliśmy dotrzeć do Puszczykowa.

Świetnie poszło grającej w kategorii T10 Poli Zawiślańskiej. Ambitna legionistka zajęła pierwsze miejsce w turnieju kategorii mieszanej zorganizowanym przez Akademię Kozerki. Pola, prowadzona przez trenera Bartka Otłowskiego, wygrała w Kozerkach wszystkie mecze!

Lena Takmadżan zajęła drugie miejsce w turnieju deblowym na turnieju OTK U-18 w Bydgoszczy. Nasza zawodniczka połączyła tym razem siły z rozstawioną z numerem 2 Martyną Szynkowską. W pierwszej rundzie Lena i Martyna pokonały parę Łosiak/ Milecka (6-0, 6-1), a w półfinale parę Derecka/ Wawrowska (6-3, 7-6 [2]), by w finale ulec duetowi Krygier/ Nebelska (rywalki wygrały 0-6, 7-5 [10-8]). W singlu Lena dotarła do ćwierćfinału.

Nie próżnowali Młodzicy i Skrzaty. Janek Czmuda wziął udział w zawodach WTK w Ząbkach (Młodzicy), a Vincent Fletcher, Matylda Kruppik, Pola Wylęga, Nina Chaczbabian i Mariya Ryabtseva (Skrzaty) zagrali na turnieju w Centrum Tenisowym Prestige Warszawa. Vincent, w parze z Antonim Biczykiem, zajął III miejsce w turnieju deblowym, podobnie jak Pola Wylęga i Matylda Kruppik, które zagrały razem. Matylda dotarła również do ćwierćfinału w singlu. Na kortach CT Prestige debiut w barwach Legii zaliczyła Mariya Rybatseva. Niestety, trafiła na rozstawioną z numerem "1" Julię Teuchmann i szybko odpadła z rywalizacji. Następnym razem będzie lepiej!

Duże brawa dla wszystkich naszych zawodników za godne reprezentowanie barw Legii. Powodzenia w kolejnych turniejach.

 

Legia Tenis - turnieje tenisowe

 

Legia Tenis - turnieje tenisowe

 

Legia Tenis - turnieje tenisowe

 

Legia Tenis - turnieje tenisowe

 

Legia Tenis - turnieje tenisowe

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top