strona archiwalna

W październiku 2019 roku wygasła umowa pomiędzy Fundacją Warsaw Sports Group, a Legią Warszawa S.A, w ramach której WSG prowadziło i zarządzało Sekcją Tenisa Legii Warszawa. Była to umowa na czas określony, w którą przez cały okres jej trwania wnosiliśmy kompletne, stworzone przez WSG struktury - zarówno te szkoleniowe i organizacyjne, jak i trenerskie i zawodnicze.

Funkcjonowanie naszego klubu tenisowego po zakończeniu współpracy z Legią pozostaje oczywiście bez zmian - zmieniamy jedynie brand akademii, która nadal będzie zajmować się szkoleniem zawodniczym i rekreacyjnym. Treningi prowadzone przez tych samych trenerów, w doskonale znanych Państwu lokalizacjach, odbywać się będą w ramach WSG Academy - tę nazwę mogli już Państwo poznać, śledząc nasze media społecznościowe, czy uczestnicząc w organizowanych przez Warsaw Sports Group obozach tenisowych i rodzinnych.

 

 

Źródło: legionisci.com
Woytek, 08.10.2020

"Pod skrzydłami tenisowej Legii (WSG) rozwinęła się Iga Świątek. W Legii ukształtowała się kariera tej zawodniczki i doprowadziła ją do TOP 50 w rankingu WTA. W tamtym czasie spore osiągnięcia w turniejach krajowych i międzynarodowych osiągali inni zawodnicy Legii, o czym regularnie mogliście czytać na naszych łamach. Barwy Legii reprezentowali m.in. Kacper Żuk (aktualny mistrz Polski 2020), Stefania Rogozińskia-Dzik (mistrzyni Polski 2019), Paula Kania (wielokrotna mistrzyni Polski) i Ada Piestrzyńska." 

czytaj cały artykuł na Legionisci.com

 


Źródło: legia.net
Marcin Szymczyk, 12.10.2020 

"Iga trenowała na Merze, na Warszawiance, aż w wieku 14 lat związała się z legijną sekcją i podpisała umowę z Warsaw Sport Group. Od tego momentu WSG prowadzące sekcję tenisową Legii Warszawa odpowiadało za ścieżkę, którą podążała Iga – czyli za to z kim i gdzie trenowała, w jakich turniejach brała udział. W ten sposób Iga zaczęła pracować na kortach Legii oraz reprezentować barwy stołecznego klubu. Zarządzanie karierą oraz finansowanie Igi zapewniało WSG. Podobnie jak opłacało trenera, psychologa czy opiekę medyczną. 

Niedługo przed obchodami stulecia klubu przy Łazienkowskiej zrodził się pomysł wspomagania sekcji Legii, odrodzenia sekcji, które z różnych przyczyn upadały lub zbankrutowały. Liderem wielosekcyjnego klubu oczywiście miała być sekcja piłkarska Legii Warszawa. Dzięki temu zarządzający tenisową sekcją Artur Bochenek podpisał umowę z ówczesnym prezesem Legii Bogusławem Leśnodorskim. W ten sposób odnosząca już pierwsze sukcesy Iga Świątek, utalentowany Kacper Żuk, Ada Piestrzyńska, Paula Kania czy Stefania Rogozińską-Dzik byli wspomagani przez piłkarską Legię. Młoda Iga awansowała do pierwszej setki cyklu WTA przynależąc do Legii Warszawa. To z „eLką” na piersi zaczęła odnosić duże sukcesy – została m.in. juniorskim mistrzem Wimbledonu. Rzadko się zdarza, by zawodniczka tego formatu utożsamiana była z klubem. Iga dzięki zaangażowaniu kibiców mogła zaprezentować się na stadionie, uczestniczyć w konferencjach prasowych przy Łazienkowskiej. W tej chwili tenisistka jest uznawana jednak za niezrzeszoną. Dlaczego?

Umowa Legii z Warsaw Sport Group wygasła, a do przedłużenia kontraktu nie doszło. Z jakich przyczyn? Trudno powiedzieć. Na pewno nie sportowych, gdyż za sekcją było najlepsze dziesięciolecie w historii legijnego tenisa – miasto zainwestowało w obiekt, korty wypiękniały, a w kategoriach juniorskich legioniści zdobywali mnóstwo medali na mistrzostwach Polski. Do historii przeszedł fakt, gdzie jedna drużyna złożona z tych samych zawodników zdobyła pięć razy z rzędu drużynowe Mistrzostwo Polski do lat 18. W jednym z sezonów zgłoszono dwie drużyny w mistrzostwach do lat 14 – Legię I z Kacprem Żukiem i Legię II z Danielem Michalskim. W finale zagrały ze sobą dwie drużyny Legii. Tenisowa Legia była niekwestionowanym numerem jeden, jeśli chodzi o akademie. Oczywiście nie wszyscy zawodnicy wychowali się na Legii, była też selekcja. W ten sposób z Arki Gdynia do Warszawy trafiła choćby Alicja Sierzputowska. Nie było też powodów organizacyjnych do zerwania umowy – turniej WSG Open rósł z roku na rok, powstał projekt komercyjny – Legia Tennis Schools, stworzony został system szkolenia dzieci do lat dziesięciu." 

czytaj cały artykuł na Legia.net

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top