Gdyby ktoś zapytał, czy polski klub tenisowy może prowadzić swoją działalność poza granicami kraju, czy polscy trenerzy mogą być wartością dodaną dla czeskiego czy słowackiego szkolenia… Pewnie większość z nas odpowiedziałaby, że to niemożliwe. A jednak! Akademia Tenisowa Legii Warszawa, a precyzyjniej nasze szkolenie i zaangażowanie w rozwój prowadzonych przez nas zawodników, jest doceniane i pożądane również u naszych południowych sąsiadów. Dowodem na to jest pierwszy w naszym kraju kontrakt na szkolenie młodzieży w Słowacji przez polskich trenerów oraz objęcie klubową opieką i systemem szkolenia Legii Warszawa zawodnika z Popradu.

Jak do tego doszło? Dla nas wydaje się to być oczywiste i proste. Od kilku lat budując naszą Akademię stawiamy na jakość kadry trenerskiej, jej zdolność do pracy w grupie, odporność na stres i czynniki zewnętrzne i przede wszystkich na lojalność wobec Klubu i tworzących ten Klub ludzi. To wszystko sprawia, że mieszanka ludzi z całej Polski staje się jednym organizmem, grupą przyjaciół podążających w tym samym kierunku i pracujących dla dobra zawodników i ku chwale Legii Warszawa. 

W lipcu tego roku udało nam się rozpocząć współpracę z Agatą Borgman mieszkającą, trenującą i pracującą do tej pory na Śląsku. Celem nie było jednak ściągnięcie Agaty już teraz do stolicy, tylko powierzenie bardzo odpowiedzialnego zadania, jakim jest prowadzenie młodego zdolnego zawodnika z Popradu i rozpoczęcia budowy filii Akademii Tenisowej Legii Warszawa u naszych południowych sąsiadów. Oczywiście Agata nie pozostaje w tym projekcie osamotniona. Nad wszystkim będą czuwać Lech Sidor, który jest gwarantem sportowej jakości i Paweł Rzepecki, który dbać będzie o rozwój motoryczny. 

Agata i jej zawodnik Hugo Smoleniak w minionym tygodniu trenowali w Warszawie. Młody Słowak przechodził testy medyczne i motoryczne w Enel-Sport pod okiem Pawła Rzepeckiego. Teraz z pełną wiedzą i gotowi do ciężkiej pracy udali się już na Słowację. Ten rok będzie pełen wyzwań dla Agaty. Wierzymy jednak, że przy wsparciu Lecha Sidora, Pawła Rzepeckiego i całej Akademii Tenisowej Legii Warszawa podoła wszystkim zadaniom, jakie przed nią stoją. Mamy świadomość jaką odpowiedzialność na siebie bierzemy, ale ona nas tylko motywuje do ciężkiej pracy i chcemy udowodnić, że zrobimy coś wyjątkowego. Będziemy regularnie pojawiać się w Popradzie, aby przekazywać Wam szczegółowe informacje.

Trzymajcie kciuki za Agatę i cały projekt Akademii Tenisowej Legii Warszawa w Popradzie!   

 

 

 

 

 

 

.

.

.

Facebook

Google+

Twitter

YouTube

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top