forBET Zakłady Bukmacherskie

Poprzedni weekend był bardzo ważny i przełomowy dla wielu naszych zawodników. Na kortach KT Break w niedzielę rano pojawiło się ośmioro legionistów z trenerem Jędrzejem Domaszewiczem na czele. Dla niektórych był to pierwszy tego rodzaju sprawdzian, więc dało się wyczuć lekkie zdenerwowanie i emocje, ale nad wszystkim czuwał trener i rodzice.

Cały turniej przebiegał zgodnie z założeniami rozgrywek Tenis 10.

Nasza najmłodsza zawodniczka Zuzia Mizak (rocznik 2012) wystartowała w grupie niebieskiej (roczniki 2010-2011), gdzie mecze rozgrywane są do 7 punktów piłką-gąbką. Zuzia przygoda z tenisem rozpoczęła jako 3-latka (zajęcia na salce). Rok później przeszła już na kort i ćwiczyła ze starszą grupą, w ostatniej edycji Legia Tennis 10’s Cup brała udział w konkurencji „Legionki”, gdzie oswajała się z rywalizacją poprzez zabawę. Teraz stawia pierwsze kroki w poważnych rozgrywkach z innymi dziećmi, nawet 2 lata starszymi. Radzi sobie naprawdę dobrze – wynik po turnieju: V miejsce. Najbardziej budujący jest fakt, że Zuzia czeka już na kolejne turnieje i mecze, gdzie będzie mogła doskonalić swoją grę na punkty. 

Zuzia Mizak z trenerem Jędrkiem

 

Grupa czerwona była reprezentowana przez czwórkę naszych zdolnych zawodników. Mecze rozgrywane są do 10 punktów, czerwoną piłkę, na korcie nieco dłuższym niż niebieskim. Dzielnie walczył Kuba Jura. Bardzo dobrze spisała się Pola Zawiślańska. Dawali z siebie wszystko, ale zabrakło im trochę szczęścia. Alan Wojciechowski doszedł do ćwierćfinału, a Julek Karczewski zajął III miejsce. Część legionistów, którzy zagrali w grupie czerwonej wzięła również udział w grupie pomarańczowej. 

Grupa pomarańczowa zakłada rozgrywki na trzech/czwartych kortu na dużą siatkę, piłką pomarańczową. Zawodnicy grają jednego seta do 4 gemów. Ignacy Karczewski i Alan Wojciechowski wyszli z grupy i zajęli 6 miejsce. W grupie pomarańczowej udział wzięli również Ignacy Kuryłowicz, Julek Karczewski i Nina Chaczbabian. 

Trener Jędrek i nasi legioniści: Alan Wojciechowski, Julek Karczewski, Ignacy Karczewski i Kuba Jura

 

Bardzo cieszymy się, że nasi zawodnicy próbują swoich sił w turniejach. Każdy start gorąco dopingujemy i wierzymy, że zaangażowanie zarówno najmłodszych, ich opiekunów i trenerów prowadzących będzie dawało efekty i wyniki. Trzymamy kciuki za kolejne starty i mamy nadzieję, że od stycznia będziemy się regularnie spotykać na kortach Warszawianki na wznowionym cyklu turniejowym Legia Tennis 10’s Cup.  

 

 

.

.

.

Instagram Legia Tenis

Facebook Legia Tenis

Google+ Legia Tenis

Twitter Legia Tenis

YouTube Legia Tenis

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

trener tenisa - Legia Tennis Schools

Go to top