Grudzień dla większości jest miesiącem przygotowań do Świąt i odpoczynku – ale na pewno nie dla naszych najmłodszych zawodników. Po ciężkiej pracy na korcie przychodzi czas na turniejową weryfikację i satysfakcjonujące rezultaty. O to chodzi!

W miniony weekend (9-10 grudnia) na kortach Warszawianki odbył się Mikołajkowy Turniej w kategorii Tenis10. Udanym startem może pochwalić się młoda legionistka Pola Zawiślańska wychowanka trenera Bartłomieja Otłowskiego.

Jako jedna z najmłodszych uczestniczek turnieju (7 lat), Pola zdobyła drugie miejsce w kategorii mieszanej oraz pierwsze miejsce w kategorii dziewczynek na czerwoną piłkę. W finale stawiła czoła 12-latkowi, który pokonał Polę po zaciętym pojedynku. Młoda legionistka z turnieju na turniej rozkręca się coraz bardziej, a jej apetyt na zwycięstwo jest coraz większy.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Cyrila również w formie – regularnie startują w turniejach tenisowych i osiągają bardzo dobre wyniki.

W CKT Grodzisk Mazowiecki w Kozerkach nasi legioniści pokazali jak zwykle klasę – Melania Rybarkiewicz w swojej grupie (w formule każdy z każdym) straciła tylko jednego gema. Tym samym zajęła I miejsce w grupie dziewczyn. U chłopców w kategorii zielonej najlepszy okazał się nasz zawodnik – Staś Jura. Po zaciętym tie-breaku z Maksymilianem Kwiatkowskim cieszył się z zasłużonego pierwszego miejsca. Również nasza zawodniczka Karolina Łoboda może pochwalić się dobrym wynikiem – tym razem zajęła IV miejsce.

Dzień później Melania Rybarkiewicz zagrała jeszcze w Radomiu. W grupie zielonej zajęła 1 miejsce. W kategorii wiekowej U12 była druga.