Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Kacper Żuk

Trzy medale legionisty na mistrzostwach Polski

Za nami mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym, zarówno te zwanymi młodzieżowymi - w Świdniku, jak i te "dorosłe", seniorskie - w Gliwicach. W obu tych imprezach brał czynny udział nasz zawodnik Kacper Żuk.

Został rozstawiony z numerem jeden w Świdniku, ale wylosował nie najlepiej, trafiając na Janka Zielińskiego ze stołecznej Mery. Zacięte, stojące na dobrym poziomie spotkanie, w końcowej fazie było przerywane deszczem. Legionista nie był zachwycony swoją grą w trzecim secie, przegrał go 2-6 i pożegnał się z turniejem singlowym. Nie mogło być innego scenariusza w drabince deblowej, jak zwycięstwo pary Żuk/Zieliński, sportowa złość po przegranym singlu i wrodzona smykałka do gier podwójnych, w których zawsze Kacper świetnie sobie radził, to recepta na sukces. W praktyce mecz finałowy odbył się de facto w półfinale. Rywale rozstawieni z numerem jeden, para doświadczona i grająca z sukcesami, Drzewiecki/Gajewski byli faworytami, ale mimo zaciętej walki musieli ustąpić pola młodszym kolegom. 7/6(2) 7/6(5) to wynik tego przedwczesnego finału, jak widać trwała walka do końca i było bardzo blisko do super tie-breaka. Finał to zaledwie dwa rozegrane gemy, para Matuszewski/Nazaruk przy stanie 0-2 zeszła z kortu.

Ze Świdnika kawalkada tenisowa przeniosła się do Gliwic na ulicę Kosynierów, żeby rozegrać  92-gie Narodowe Mistrzostwa Polski. W gronie dorosłych nasz zawodnik na liście wyróżnionych znalazł się na szóstym miejscu, poprawił wynik singlowy zdecydowanie względem U-23. Żuk dotarł do ćwierćfinału, ale po drodze w rundzie drugiej rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko Yannowi Wójcikowi, którego zna doskonale. Często razem trenują i nieraz zagrali wspólnie debla. Kacper wygrał ten mecz w dwóch setach w stosunku 7/5 7/6. Warto podkreślić, że legionista w obu setach musiał mocno gonić. 0-4 w pierwszym i 2-5 w drugim secie, w tie-breaku do dwóch.

Ćwierćfinał z Maciejem Rajskim zapowiadał się bardzo ciekawie i okazał się prawdziwą ozdobą turnieju singlowego. Po przegranym pierwszym secie do trzech, rozluźniony i grający z maksymalnym ryzykiem Kacper doprowadził do trzeciego seta, w którym jak sam stwierdził opadł nieco z sił. W konsekwencji tego pożegnał się z singlem na mistrzostwach.

Niewiele brakowało a doszłoby do powtórki ze Świdnika, znowu para Żuk/Zieliński dociera do finału nie tracąc seta. W półfinale odnieśli bardzo wartościowe zwycięstwo przeciwko parze Koniusz/Ćiaś, ogrywając ich w dwóch setach 7/57/6. Pierwszy set finału, o nim nasza para chciałaby jak najszybciej zapomnieć, wynik 3-6 wygląda o wiele lepiej niż sama gra. Drugi set to z kolei koncert na dwie rakiety duetu Żuk/Zieliński i wysoka wygrana 6-1. O tytule mistrzowskim zadecydował super tie-break. Trochę szkoda, że akurat taka formuła musiała zdecydować o złotym medalu. Szybko, po paru prostych błędach rywali, Gawron z Kowalczykiem szybko objęli prowadzenie, którego już nie oddali do końca.

Wygrali bardziej doświadczeni i utytułowani tenisiści. Będę stał twardo jednak za tym, żeby mecze finałowe o tytuł Mistrza Polski rozgrywane były w formule bez żadnych ST, bez względu na to, czy grają zawodnicy z mojego klubu, czy jakiegokolwiek innego.

Z dwóch imprez mistrzowskich Kacper wrócił z dwoma medalami gier podwójnych, jednym medalem gry mieszanej i kilkoma rozegranymi meczami singlowymi, które zaprocentują w najbliższej przyszłości.

Lech Sidor

92. Mistrzostwa Polski w Tenisie

Kacper Żuk - Mistrzostwa Polski 2018

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.