strona archiwalna

Na kortach tenisowych w Toruniu i Bytomiu rozpoczęły się finały Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12 (skrzaty). W Toruniu walczą o medale drużyny chłopców, a na Śląsku - dziewcząt. Nasze drużyny rozpoczęły zmagania mocnym akcentem. Chłopcy wyeliminowali drużynę Arki Gdynia, pokonując ją wynikiem 6:0! Legionistki w Bytomiu nie były gorsze i takim samym wynikiem pokonały zawodniczki z Rudy Śląskiej.

KT Legia Warszawa - Arka Gdynia - 6:0

KT Legia Warszawa - Slavia Ruda Śląska - 6:0

- protokół meczu KT Legia Warszawa - TKS Arka Gdynia

 

W sobotę od rana nasze drużyny walczyć będą już w strefie medalowej o awans do niedzielnego finału. Trzymamy kciuki i wierzymy, że tenisiści i tenisistki z eLką na piersi przywiozą do Warszawy medale mistrzostw Polski.

 


so, 03 września 2011 17:12

Drugi dzień mistrzostw Polski, zarówno dla naszych skrzatek, jak i skrzatów, miał być dniem walki o finał i o możliwość niedzielnej rywalizacji o złoto! Nie było łatwo, ale udało się!

Chłopcy w Toruniu wzięli sobie do serca rozmowę ze swoim trenerem i ten prestiżowy pojedynek z drużyną z Poznania rozstrzygnęli na swoją korzyść, nie dając złudzeń, kto jest lepszy.
KT Legia Warszawa - AZS Poznań - 5:1

W Bytomiu nasze dziewczyny również nie miały łatwej przeprawy. Rozpoczęły pechowo i było blisko dwóch porażek w deblu, ale niesamowita waleczność Ani Hertel, Marceliny Podlińskiej, Zuzi Sokalskiej i Weronik Ciałkowskiej, mobilizacja i świadomość gry z eLką na piersi sprawiły, że wynik po meczach deblowych był korzystny dla nas (2:0). Kropkę nad "i" postawiły legionistki w dwóch pierwszych singlach i można było już myśleć o niedzielnym finale z faworytkami turnieju ze Szczawna Zdrój.
W drużynie skrzatek na wielkie słowa uznania zasługuje Zuzia Sokalska, która pojechała na mistrzostwa jako rezerwowa, a z powodu kontuzji Igi Świątek gra od początku turnieju i wygrywa wszystkie mecze. Jej dzisiejszy mecz zakończony zwycięstwem 6:4 6:4 oklaskiwali wszyscy!
KT Legia Waszawa - TUKS Kozica Piotrków Trybunalski - 5:1

 

- protokół meczu KT Legia Warszawa - AZS Poznań

- drabinka turniejowa mistrzostw Polski chłopców

 

 


nd, 04 września 2011 16:00

Złoto dla legionistów, srebro dla legionistek!

W Toruniu w meczu finałowym Drużynowych Mistrzostw Polski (do lat 12) drużyna skrzatów KT Legia Warszawa pokonała zespół TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, zdobywając drugi w tym roku tytuł mistrza Polski. W styczniu, w halowych mistrzostwach również triumfowali legioniści.
W Bytomiu drużyna skrzatek wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy!
KT Legia Warszawa - TUKS Kozica Piotrków Trybunalski - 4:2
KT Legia Warszawa - Szczawno Zdrój - 1:4

 

 


 

Drużyny Legii Warszawa wystąpiły w składzie:

 

Skrzatki:

Ania Hertel
Marcelina Podlińska
Weronika Ciałkowska
Zuzia Sokalska
Iga Świątek
kapitan drużyny: Leszek Sidor

 

Skrzaty:

Kacper Żuk
Konrad Fryze
Mateusz Gawroński
Filip Kolasiński
Horatio Krawców
kapitan drużyny: Artur Bochenek

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top