strona archiwalna

Drużynowe Mistrzostwa Polski w najmłodszej kategorii wiekowej dobiegły końca. W niedzielę wczesnym popołudniem fantastyczne informacje dochodziły z Torunia, gdzie po pierwszych dwóch meczach walki o złoto nasi zawodnicy mieli wynik 1:1, ale jednego seta wygranego więcej, co stawiało nas w doskonałej sytuacji przed meczami pierwszych rakiet.

Kacper Żuk i Konrad Fryze (czołówka polskiego rankingu!) zrobili co do nich należało i po kolejnych dwóch meczach było już 3:1 (+ jeden set), a to oznaczało, że nawet w przypadku porażek Mateusza i Filipa mistrzem Polski zostanie LEGIA WARSZAWA! Radość była ogromna, a po ostatnim punkcie w meczu Konrada wszyscy rzucili się na niego powalając na kort i radując się ze złota! Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:2 dla Legii. GRATULACJE!!!

W Bytomiu po zaciętych meczach półfinałowych nasze dziewczęta (Ania Hertel, Marcelina Podlińska, Weronika Ciałkowska, Zuzia Sokalska) stanęły do walki o złoto. Niestety zmęczenie ciężkim półfinałem z AZS-em Poznań i kontuzje w naszej drużynie sprawiły, że nie byliśmy dziś w stanie sprostać drużynie ze Szczawna Zdrój, w której składzie grały takie gwiazdy, jak Magda Kądzielewska czy Karolina Szmit. Wielkie brawa dla naszych srebrnych dziewczyn za walkę do końca! GRATULACJE!!!