strona archiwalna

Podsumowanie sezonu oczami Zuzi Sokalskiej

Zuzanna SokalskaMam 12 lat. Do szkoły tenisa zaczęłam uczęszczać jako sześciolatka. Początkowo grałam jedynie rekreacyjnie, jednak moi trenerzy – Anna Brzoza i Artur Bochenek – stwierdzili, że mam duży potencjał, więc zaczęłam intensywniej trenować i startować w pierwszych turniejach – jako zawodniczka Legii Warszawa, jeszcze w kategorii Krasnalek. Wtedy jednak przegrywałam mecz za meczem. Prawdziwego zawodnika charakteryzuje jednak chęć walki, wola do pracy i ogromny upór – tak zawsze powtarzali mi trenerzy. Nie poddałam się więc, tylko nadal intensywnie trenowałam.

Od września 2010 roku moim trenerem został Artur Żuk, który od początku wierzył, że już wkrótce zacznę wygrywać mecze. I nie mylił się! Pierwszy sukces odniosłam w styczniu 2011 roku – na turnieju WTK w Wesołej zdobyłam srebro. Potem przyszły kolejne: w lutym – III miejsce; w marcu – III miejsce. A w maju odnotowałam pierwsze zwycięstwo! Kolejne przyszło już w czerwcu na kortach Okęcie Tennis Club. W lipcu zdobyłam jeszcze brąz na kortach ST Tie Break.

Brałam też udział w turniejach ogólnopolskich, gdzie nawiązywałam wyrównaną walkę z najlepszymi zawodniczkami w kraju, a z niektórymi z nich nawet wygrywałam (np z Weroniką Ciałkowską). Sukcesy te docenił mój klub, zgłaszając mnie do prestiżowego turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski w Bytomiu, gdzie wygrałam wszystkie mecze (oprócz jednego debla) i wraz z drużyną Legii wywalczyłam srebro! Tak udany sezon zakończyłam, jak na legionistkę przystało, srebrnym medalem mistrzostwach Warszawy.

Teraz czeka mnie krótka przerwa w turniejach, ale nie przerwa w pracy. Intensywnie trenuję, bo już wiem, jak smakuje zwycięstwo, ile wysiłku trzeba, by je odnieść i swoje sukcesy chcę powtórzyć w kolejnym sezonie.

Trzymajcie za mnie kciuki!

Zuzia Sokalska

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top