W Pabianicach odbyły się finałowe turnieje Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatów (kat. wiekowa do lat 12). Nasz klub reprezentowali zarówno chłopcy - w składzie: Filip Kolasiński, Filip Olech, coach Daniel Półkoszek, jak i dziewczynki - w składzie: Ania Hertel, Marta Jaśkiewicz, Kinga Psut, coach Lech Sidor.

 


 

Finałowy turniej chłopców nie należał do udanych. Pechowe losowanie chłopców sprawiło, że już w pierwszej rundzie trafiliśmy na silną drużynę Górnika Bytom. Mecz ten niestety zakończył się wygraną zawodników ze Śląska wynikiem 2:1. Pozostała nam już tylko rywalizacja o miejsca 5-8. Ten egzamin nasi tenisiści zdali perfekcyjnie i bez większych problemów wygrali pozostałe dwa mecze, ostatecznie kończąc turniej na 5 miejscu.

 

Jeszcze większy pech dopadł nasze skrzatki, które rozstawione z numerem pierwszym miały walczyć o złoto. Dzień pierwszy - bez grania (rezygnacja z udziału w finałach jednej z drużyn). Dzień drugi, to mecz z AZS Poznań. Mecz, który mógł być finałem tego turnieju... Złe wieści nadeszły już na wstępie meczu deblowego. Kontuzja Ani Hertel i porażka w super-tiebreaku 11:13. W tych okolicznościach, mimo ogromnej woli walki nie udało się w meczach singlowych rozstrzygnąć spotkania na naszą korzyść. Dość niespodziewanie ostatniego dnia turnieju pozostała nam walka o brązowy medal. W meczu o 3 miejsce nie grała kontuzjowana Ania Hertel.
Marta Jaśkiewicz i Kinga Psut bez większych problemów poradziły sobie z drużyną KS Warszawianka, zdobywając tym samym brązowy medal Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę do ostatnich piłek w każdym meczu.

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top