W Warszawie skrzatki zdobyły drużynowe mistrzostwo Polski. W Bytomiu młodzicy wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Poniżej relacja ze startów legionistek i legionistów w Drużynowych Mistrzostwach Polski 2012...

KT Legia Warszawa

Drużyna skrzatek KT Legia Warszawa wystąpiła w składzie: (na zdjęciu od lewej) Kinga Psut, Aleksandra Nadajewska, Anna Hertel, Marta Jaśkiewicz, Wiktoria Molińska (wypożyczona z TUKS Kozica Piotrków Trybunalski).

Srebro dla młodzików!

W Bytomiu o medale drużynowych mistrzostw Polski walczyło siedem najlepszych drużyn tenisowych w kategorii wiekowej do lat 14. Nasza drużyna chłopców (rozstawiona w turnieju z numerem 1) wystartowała w mistrzostwach młodzików w następującym składzie: Kacper Żuk, Andrzej Franko, Michał Sikorski, Mateusz Gawroński, Konrad Fryze (wypożyczony z RKT Return Radom). Kapitanem drużyny był Artur Bochenek. Nasz skład to chłopaki z rocznika 1999, czyli cała drużyna to młodszy rocznik tej kategorii wiekowej. Byliśmy najmłodszym zespołem w bytomskich finałach.

Dzięki największej ilości bonusów drużyna KT Legia Warszawa rozpoczęła turniej od półfinału, w którym zmierzyła się z drużyną Promasters Szczecin. Legioniści wygrali ten mecz 5:1 i awansowali do ścisłego finału mistrzostw. Finałowy pojedynek na szczycie ze starszą drużyną KS Górnik Bytom (wszyscy zawodnicy z rocznika 1998) zakończył się remisem 3:3. W gemach zwyciężył KS Górnik, a nasza drużyna młodzików ostatecznie zajęła II miejsce i tytuł wicemistrza Polski.

KT Legia Warszawa - Promasters Szczecin 5:1 - protokół

KT Legia Warszawa - KS Górnik Bytom 3:3 - protokół

Drabinka turniejowa chłopców

Na zdjęciu od lewej: Kacper Żuk, Andrzej Franko, Michał Sikorski, Konrad Fryze, Mateusz Gawroński.