Sezon halowy w pełni. Tradycyjnie, na przełomie listopada i grudnia odbyły się turnieje tenisowe o mistrzostwo Warszawy i województwa mazowieckiego. Legioniści dzielnie walczyli o medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Również nasze najmłodsze nadzieje, rywalizujące w cyklu Tenis10, w każdym turnieju stawały na podium, godnie reprezentując barwy klubowe. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych młodych zawodniczek i zawodników, z uwagą obserwujemy ich rozwój.

 

W Halowych Mistrzostwach Warszawy Skrzatek (korty UKT Radość 90, 24-26.11.2012) dobre starty zanotowała Julia Futerhendler, która zajęła w turnieju singlowym II miejsce. Kilka dni wcześniej w turnieju WTK-5 również osiągnęła finał. Oby tak dalej. Warto zaznaczyć, że Julia dopiero rozpoczęła swoje starty w tej kategorii wiekowej.

W Mistrzostwach Województwa Skrzatów (korty WTS DeSki, 8-10.12.2012) dobrze zaprezentował się Piotr Pawlak, który w singlu dotarł do ćwierćfinału, a w turnieju deblowym zajął II miejsce. W turnieju WTK-5 rozegranym w dniach 17-19.11.2012, Piotrek, grając w parze z Szymonem Szpakiem, wywalczył I miejsce.

 

Legioniści startowali również w Mistrzostwach Warszawy Młodzików - WTS DeSki, 24-26.11.2012. Na specjalne wyróżnienie zasługuje bez wątpienia Kinga Psut, która wywalczyła w turnieju singlowym II miejsce. Do ćwierćfinału dotarła Zuzia Sokalska. W turnieju singlowym chłopców Filip Kolasiński zajął III miejsce.

 

Mistrzostwa Warszawy Kadetów, rozegrane na kortach tenisowych Legii w dniach 1-3.12.2012, to udany występ Ksawerego Pocieja, który zajął III miejsce w turnieju singlowym, oraz Aleksandra Pawlickiego - I miejsce w deblu i ćwierćfinał w singlu.

 

Halowym mistrzem Warszawy seniorów został legionista Krzysztof Bartosiewicz. Turniej odbył się na kortach UKS Okęcie w dniach 24-26.11.2012.

 

Ogólnopolski turniej tenisowy w Bytomiu w kategorii wiekowej do lat 14 (HOTK Seria 1 Młodzików) to fantastyczna postawa młodego legionisty - Michała Sikorskiego. Wygrał turniej singlowy i deblowy.

Bytom, 8-11.12.2012 - wyniki Michała:
singiel:
I runda: Sikorski - bye
II runda: Sikorski - Pawlicki 6:4, 6:2
ćwierćfinał: Sikorski - Sadal 6:1, 6:1
półfinał: Sikorski - Zasada 6:2, 6:7(3), 6:2
finał: Sikorski - Marek 6:1, 6:1
debel:
finał: Grzegorczyk/Sikorski - Fryze/Sadal 6:4, 6:3

 

Ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodzików odbył się również, w tym samym terminie, na kortach AZS Poznań (HOTK Seria 1 Młodzików). II miejsce zajął w tym turnieju Daniel Michalski, który w półfinale pewnie pokonał turniejową jedynkę - Pawła Jankowiaka (AZS Poznań) 6:2 6:1.

 

HOTK mężczyzn (PozBruk Cup) w Centrum Tenisowym Sobota to triumf Wojtka Lutkowskiego (KT Legia Warszawa). Lutek odniósł w turnieju pięć zwycięstw, w tym to najcenniejsze - nad Rafałem Teurerem z SKT Szczecin.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top