W dniach 5-8.01.2013 na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego został rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 w kategorii wiekowej do lat 16 (kadeci). Wiodącymi postaciami byli zawodnicy KT Legia Warszawa - Mateusz Lipiński, Ksawery Pociej i Alicja Sierzputowska.

Pierwsze miejsce w turnieju singlowym wywalczył Mateusz Lipiński. Nasz zawodnik w ostatnim czasie ustabilizował formę na wysokim poziomie, a udany występ w Sopocie jest tego najlepszym dowodem.

Wyniki Mateusza w HOTK Seria 1 w Sopocie:
I runda: Mateusz Lipiński - bye
II runda: Mateusz Lipiński - Jan Zasada (Servis Area Piekary Śl.) 6:2, 6:0
ćwierćfinał: Mateusz Lipiński - Marcel Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń ) 6:1, 6:4
półfinał : Mateusz Lipiński - Marcin Mol (Servis Area Piekary Śl.) 6:3, 6:1
finał: Mateusz Lipiński - Łukasz Zapała (SKT Sopot) 6:1, 6:1

Zwycięstwo w turnieju deblowym padło łupem o rok młodszego Ksawerego Pocieja, który w sopockim turnieju zagrał w parze z Łukaszem Zapałą (SKT Sopot). W finale pokonali parę Hałubiec/Kwaśniewski wynikiem 6:3, 6:3.

Na trzecim stopniu podium stanęła nasza nowa legionistka - Alicja Sierzputowska (na zdjęciu poniżej). Ala po długim pobycie w USA wróciła na jakiś czas do Polski, zmieniła barwy klubowe zostając zawodniczką naszego klubu. Trzymamy kciuki za rozwój talentu Ali i wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy dumni z jej osiągnięć.