strona archiwalna

 

Bezpłatne konsultacje - www.satin.pl

Satin

 

Podologia, to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Wszystkie problemy skórno-paznokciowe, jak odciski, modzele, wrastające paznokcie leczone powinny być właśnie przez podologa. Rozpoznaje on zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi.

 

Stwierdzone jest, że grupą szczególnie narażoną na powstawanie zmian chorobowych w obrębie stóp są osoby czynnie uprawiające aktywność fizyczną, rekreacyjnie lub zawodowo. Nie należy tego lekceważyć. Nieduże, niezauważalne przez nas samych problemy z czasem mogą przerodzić się w poważne kontuzje. Tenisiści, tancerze czy biegacze o wiele bardziej narażeni są na powstawanie odcisków, modzeli. Zaniedbane, nieusunięte w porę, mogą prowadzić do bolesnych kontuzji. Piłkarze natomiast częściej uskarżać mogą się na problemy z wrastającymi lub wkręcającymi się paznokciami.

 

Musicie również pamiętać, że każda osoba spędzająca w butach kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie narażona jest na problemy z nadpotliwością czy przesuszeniem skóry stóp. Nieleczenie i bagatelizowanie sprawy prowadzić może do poważnych powikłań. Częste wizyty w szatniach klubowych, czy na basenach grożą również zarażeniem brodawką wirusową (kurzajką).

 

Podologia to dziedzina medycyny coraz prężniej rozwijająca się w Polsce. Obyśmy w przyszłości wizyty w gabinecie podologicznym traktowali tak jak Niemcy, Brytyjczycy czy Francuzi. Za granicami naszego kraju dla sportowców czymś oczywistym są wizyty u podologa. W krajach Europy zachodniej, w Stanach Zjednoczonych, czy w Australii czymś naturalnym są kontrolne wizyty u podologa a traktowane są one jak okresowa wizyta u dentysty, czy innego lekarza. Regularne, powtarzane co 4-6 tygodni zabiegi utrzymają wasze stopy w najlepszej kondycji. Podczas wielogodzinnych treningów, zawodów, kończyny narażone są bowiem na nadludzkie przeciążenia co prowadzić może do wielu zmian chorobowych. Zaniedbując nasz podstawowy narząd ruchu, narażamy cały organizm na różnego rodzaju dysfunkcje. W sporcie osiąganie najwyższych stopni podium jest uwarunkowane również tym, w jakiej kondycji są nasze stopy.

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki jest przepis na sukces sportowy? Jak takie gwiazdy jak Roger Federer, Leo Messi czy Usain Bolt przekraczają granice ludzkich możliwości? Czy to wszystko wyłącznie kwestia wytrenowania, przygotowania fizycznego, wydolności? Na pewno w przeważającej mierze tak. Nie zapominajmy jednak o tym, że za ich sukcesami stoi również sztab psychologów, fizjoterapeutów, masażystów, ortopedów. Do tego dochodzi również opieka podologiczna. Podstawowy zabieg podologiczny trwa średnio 30 minut. Pozwól również sobie raz na 30 dni zadbać o zdrowie i kondycję twoich stóp. Dlaczego nie dołączyć do najlepszych?

 

Odwiedź podologa.

 

www.satin.pl

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top