Początek roku to wiele ważnych imprez w krajowym i światowym tenisie. Począwszy od Australian Open, poprzez turnieje europejskie, kończąc na finałach mistrzostw Polski. Każdy zawodowy tenisista na danym etapie swojego rozwoju, osadzony jest w konkretnych realiach turniejowych, na które pozwala mu jego poziom oraz umiejscowienie w rankingu.

 

ŻukKacper Żuk - zawodnik Legii Warszawa, jak przystało na czołowego polskiego młodzika, wystartował w turniejach z najwyższej półki, gdzie mógł zmierzyć się z czołówką światową. Od jakiegoś czasu mówi się w Polsce o nadziejach, jakie pokładane są w tym zawodniku. W swoich ostatnich startach Kacper nie zawiódł nas i kolejny raz potwierdził swoją klasę, osiągając wspaniałe wyniki.

 

11 stycznia w Bolton (Anglia) rozpoczął się prestiżowy turniej Aegon Junior International Teen Tennis. Jest to jeden z dwóch turniejów europejskich, gdzie pojawiają się najlepsi zawodnicy z całego świata. Dzięki swoim wcześniejszym startom udział w turnieju głównym tej imprezy zapewnił sobie właśnie Kacper Żuk. Z uwagą śledziliśmy jego występy. Kacper przeszedł samego siebie i zaskoczył wszystkich obserwatorów. Osiągnął półfinał, pokonując po drodze tenisistów z USA (Noah Makarome), Portugalii (Duarte Vale) i Australii (Alexei Popyrin). W walce o finał uległ Francuzowi - Corentin Moutet, późniejszemu zwycięzcy całego turnieju.

Aegon Junior International Teen Tennis - drabinka turniejowa

 

Kilka dni później Kacper udał się na kolejny ważny turniej kategorii U14 - Les PETITS AS Tarbes. We francuskim Tarbes pokazał, jak znakomitym jest deblistą i jak świetne wyszkolenie techniczne posiada już na tak wczesnym etapie kariery. Brylował przy siatce od początku turnieju, odprawiając z kwitkiem kolejne nazwiska z czołowych miejsc rankingu. W parze z Serbem Miomirem Kecmanovicem zaskakiwali wszystkich swoją świetną grą. W drodze do finału pokonali parę rosyjską, niemiecką, francuską i australijską. Przegrali dopiero w ścisłym finale z parą deblową Dubrivnyy(RUS)/Kerkin(TUR), ale to i tak ogromny sukces.

Les PETITS AS Tarbes 2013 - drabinka turniejowa

 

Dwa najważniejsze turnieje na starym kontynencie i dwa tak spektakularne wyniki.

 

Legionista nie ma czasu na świętowanie, a nawet na odpoczynek. Prosto z Francji poleciał do Rosji na Drużynowe Mistrzostwa Europy U14, gdzie wraz z kolegami z kadry narodowej walczy o awans do ścisłego finału. Po mistrzostwach Europy czeka go jeszcze start w krajowych mistrzostwach.

 

Przed naszym zawodnikiem jest teraz bardzo ważny okres w jego karierze. Będzie musiał powoli zmierzyć się z "dorosłym" tenisem i zapomnieć o dziecięcych przyzwyczajeniach. Ci, w których rękach jest teraz tenisowa przyszłość Kacpra, muszą zakasać rękawy, rozpocząć walkę o sponsorów i stworzyć optymalne warunki dalszego rozwoju, abyśmy za kilka lat mogli cieszyć się z sukcesów polskiego tenisisty w turniejach Wielkiego Szlema.

 

Żuk

 Kacper Żuk - Les PETITS AS Tarbes 2013

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top