Tennis EuropeW dniach 14-18.05.2013 w Łodzi na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego rozegrano międzynarodowy turniej kategorii 3 - Łódź Cup Tennis Europe U14, w którym wystartowało aż 8 młodzików warszawskiej Legii. W finale turnieju singlowego spotkali się legioniści - Michał Sikorski(9) i Daniel Michalski(11).

 

Michał w pierwszej rundzie miał wolny los, a potem po kolei wygrał z Augustasem Onaitisem (Litwa) 6/4 6/2, Robertem Strombachem (Niemcy) 6/4 6/0, turniejową jedynką Charlsem Tzikasem (Belgia) 6/4 3/6 6/1, Konradem Fryze (Polska) 6/4 7/6(1). Daniel w pierwszej rundzie również miał wolny los. Następnie pokonał Jana Zasadę (Polska) 6/2 6/0, Maxima Lapraille (Belgia) 6/3 6/0, Juliusza Bieńkiewicza (Polska) 6/1 3/6 6/3, Marcina Skowrońskiego (Polska) 6/1 6/0. Finał padł łupem Daniela Michalskiego, który pokonał kolegę klubowego 6/4 0/6 6/0.

Łódź Cup Tennis Europe U14 - drabinka turnieju singlowego chłopców

 

W turnieju dziewcząt Marcielina Podlińska również dotarła do finału. W pierwszej rundzie, jako rozstawiona zawodniczka, miała wolny los. Następnie zwyciężała z Izą Nikolenko (Polska) 6/2 6/7(3) 6/1, rozstawioną z numerem drugim - Darią Solovyevą (Rosja) 1/6 6/4 6/2, Darią Kuczer (Polska) 6/3 1/6 6/1, Darią Afanasyevą (Rosja) 7/6(4) 7/6(6). Po tak wyczerpujących trzysetowych pojedynkach Marcelinie nie wystarczyło już sił na pokonanie turniejowej jedynki Wiktorii Kulig. Legionistka przegrała 0/6 2/6, zajmując drugie miejsce w turnieju.
W deblu Marcelina Podlińska grała w parze z Wiktorią Rutkowską i były rozstawione z numerem 5. W pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej wygrały z parą Aleksandrowicz/Kostuj 6/2 6/1, w ćwierćfinale pokonały turniejową jedynkę z Litwy Bakaite/Zykute 4/6 6/3 10/7. W półfinale dziewczyny musiały uznać wyższość Marty Kani i Darii Kuczer, przegrywając 7/5 3/6 6/10.

Łódź Cup Tennis Europe U14 - drabinka turnieju singlowego dziewcząt

 

Pozostali legioniści wystartowali w łódzkim turnieju ze zmiennym szczęściem. Wśród chłopców Maskymilian Pawlicki i Bartek Andrzejczak nie przeszli przez eliminacje. Filip Kolasiński otrzymał dziką kartę do turnieju głównego - w I rundzie wyeliminował go Robin Vogel (Austria). Andrzej Franko był rozstawiony z numerem 14. W pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej uległ Dominikowi Liwińskiemu 6/3 2/6 2/6.


Aleksander Pawlicki w singlu dotarł do ćwierćfinału, będąc nie rozstawionym zawodnikiem. W pierwszej rundzie pewnie pokonał Kacpra Lalka (Polska), w drugiej rundzie - Daniila Tsebrenko (Ukraina). Trzecia runda również padła łupem legionisty. Po ciężkim trzysetowym meczu wygrał z Mikołajem Wrzołem (Polska). Jednak w ćwierćfinale turnieju Olek musiał uznać wyższość Konrada Fryze (Polska).

 

 

Tennis Europe

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top