strona archiwalna

Tennis EuropeW słowackich Piestanach odył się prestiżowy, zaliczany do najwyższej kategorii, turniej tenisowy młodzików - TEJT U14 The 20th PSS Piestany Cup. Do walki stanął, rozstawiony w turnieju z numerem 2, reprezentant Klubu Tenisowego Legia Warszawa, obecnie piąty na europejskiej liście młodzików - Kacper Żuk.

 

W pierwszej rundzie turnieju popularny "Żunio" pokonał Filipa Kucbela (Słowacja) 6/0 6/0, w drugiej - Ioana Dan Abrudana (Rumunia) 6/0 6/3. W kolejnej rundzie Kacper pewnie pokonał Marka Dubskiego (Czechy) 6/0 6/1. W ćwierćfinale turnieju wygrał z Dominikiem Hruncakiem (Słowacja) 6/1 6/3. Półfinał wygrał z Borisem Butuliją (Serbia) 6/3 6/4.

 

W finale na legionistę czekała rakieta numer 2 europejskiego rankingu młodzików, turniejowa jedynka - Miomir Kecmanowic (Serbia). Przypomnijmy, że obaj zawodnicy nie stracili ani jednego seta w drodze do finału i bardzo pewnie pokonywali przeciwników. Jak przystało na finał tak prestiżowego turnieju, mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Kacper niestety musiał uznać wyższość swojego rywala, przegrywając 6/4 5/7 6/7(0).

Tennis Europe U14 - drabinka turnieju singlowego chłopców

 

W grze podwójnej Kacper Żuk wystąpił w parze ze swoim finałowym rywalem Miomirem Kecmanovicem, tworząc niepokonaną parę turnieju. W pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej pokonali Jana Marancaka i Roberta Steihausera 6/0 6/2, w ćwierćfinale nie dali szans Davidowi Ciernemu i Kevinowi Kurtinowi, wygrywając 6/0 6/0. W półfinale wygrali z parą Butulija/Corker 6/1 6/3. W finale czescy przeciwnicy Marek Dubsky i Jan Lenoch oddali mecz walkowerem.

 

W turnieju tym wystartowała również Ania Hertel. Po ciężkich meczach w Memoriale Anny Dolińskiej, utalentowanej legionistce starczyło sił tylko na pierwszą rundę, z której wyszła zwycięsko. Druga runda okazała się, na ten stan przemęczenia, za dużym wyzwaniem i wraz z trenerem Lechem Sidorem, Ania wróciła do Warszawy, aby przygotowywać się do kolejnego startu w Tennis Europe. Tym razem w kategorii wiekowej do lat 16. Trzymamy kciuki!

 

Tennis Europe U14

 

Tennis Europe U14

 

Tennis Europe

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top