Tennis EuropeW dniach 02-09.06.2013 na kortach Promasters Szczecin rozegrano międzynarodowy turniej młodzików z cyklu Tennis Europe Junior Tour (kat. 3). Barwy naszego klubu reprezentowało w tym prestiżowym turnieju siedem tenisistek i tenisistów. Najlepszymi wynikami mogą poszczycić się: Ania Hertel, Daniel Michalski, Marcelina Podlińska.

 

Daniel Michalski wraz z Mikołajem Wrzołem zajęli 3 miejsce w grze podwójnej, kolejno eliminując Mateusza Skutellę i Andrzeja Urjasza 6:1 6:4, Jakuba Grzegorczyka i Jakuba Kozioła 6:2 7:5. W półfinale turnieju Daniel i Mikołaj zostali pokonani przez czeską parę deblową Tomasa Jirouska i Daniela Veleka 1:6 3:6, rozstawionych z numerem 1.

 

Marcelina Podlińska zagrała w parze z Martą Kanią. W pierwszej rundzie dziewczyny miały wolny los. W ćwierćfinale pokonały parę deblową - Paulina Bednarczyk i Izabela Kunat 6:3 4:6 10:7. W półfinale nie sprostały polskiej parze - Daria Kuczer i Wiktoria Kulig, ulegając 1:6 1:6.

 

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Ania Hertel. Wychowanka Legii osiągnęła półfinał gry pojedynczej. Ania była rozstawiona w turnieju z numerem 3. Kolejno pokonała Adę Komorowską 6:0 6:3, Izę Nikolenko 6:3 4:6 6:4. W ćwierćfinale na Anię czekała klubowa koleżanka Marcelina Podlińska. Mimo stanu 0:3 w pierwszym secie, Ania potrafiła zmobilizować się i znaleźć receptę na Marcelinę. Odrobiła straty w pierwszym secie i wygrała cały mecz 6:4 6:1. Półfinał Ania rozegrała z pierwszą rozstawioną - Anną Kynclovą (Czechy). Mimo bardzo wyrównanego pojedynku legionistka została pokonana w trzech setach 6:4 2:6 3:6.

 

Szczecin Cup Tennis Europe U14 - zwycięzcy turnieju singlowego i deblowego

 

 

Cieszymy się, że po raz kolejny tak liczna grupa reprezentantów naszego klubu wystąpiła w turnieju tak wysokiej rangi. Gratulujemy Ani, Marcelinie i Danielowi i wierzymy, że takich sukcesów będzie znacznie więcej.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top