Na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego w Iławie odbył się ogólnopolski turniej w kategorii wiekowej do lat 14,  OTK Seria 1 o Puchar Burmistrza Miasta Iławy. W turnieju z dużym powodzeniem wystąpili reprezentanci Legii - Daniel Michalski i Julia Ciura. Daniel wygrał turniej singlowy i był drugi w deblu. Julia zajęła II miejsce w grze pojedynczej.

 

W turnieju singlowym Daniel zaczął w pierwszej rundzie od wolnego losu. W drugiej rundzie pokonał Kacpra Dworaka (WInners ST J. Wolniak Łódź) 6:0 6:0. W ćwierćfinale zwyciężył z Wojtkiem Jankowskim (KT Jakubowo Olsztyn) 6:0 6:1. W półfinale nie dał szans Adamowi Kwiatkowskiemu (UKS Okęcie Sport Warszawa) 6:1 6:0. W finale wynik był bardzo podobny, Daniel wygrał z Wiktorem Kotwickim (NST) 6:0 6:1. Nasz zawodnik przegrał jedynie 3 gemy w całym turnieju, co wskazuje na bardzo dobre przygotowanie do sezonu letniego.

 

W deblu Daniel Michalski wystąpił w parze z Filipem Szymańskim (ST TieBreak Warszawa). W pierwszej rundzie mieli wolny los. W ćwierćfinale chłopaki pokonali parę Maciej Skowroński/Filip Wojtaś 6:0 6:0. W półfinale Daniel i Filip wygrali z parą deblową Mateusz Skutella/Paweł Wojtkowiak 6:1 6:0. W finale musieli uznać wyższość Adama Kwiatkowskiego i Juliusza Lesmana, przegrywając po wyrównanej walce 6:7(8) 6:1 7:10.

 

Julia Ciura w grze pojedynczej doszła do finału turnieju. W pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej pokonała Zuzannę Kostuj (KS Warszawianka Warszawa) 6:3 6:2, w ćwierćfinale wygrała z Julią Jędrzejczak (WTS DeSki Warszawa) 6:1 6:3. W półfinale zwyciężyła z Weroniką Falkowską (WTS DeSki Warszawa 3:6 6:0 6:4. W finale uległa Stefanii Rogozińskiej-Dzik (WTS DeSki Warszawa) 1:6 0:6.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top