W dniach 14-18.06.2013 na kortach tenisowych UKS Sigma w Poznaniu odbył się turniej młodzików OTK Seria 1 - Memoriał Wiesława Gąsiorka. W zawodach tych wystąpiła dwójka zawodników naszego klubu, Aleksander Pawlicki i Julia Ciura. Aleksander wygrał turniej singlowy i zajął drugie miejsce w grze podwójnej. W turnieju deblowym dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Julia.

Aleksander Pawlicki w grze pojedynczej kolejno eliminował: 1 runda bye, 2 runda Eryk Gras (AZS Poznań) 6/0 6/0, ćwierćfinał Mateusz Skutella (KTC Masters Inowrocław), półfinał Jakub Kozioł (MKT Łódź) 5/7 6/2 6/4, finał Wiktor Kubicz (ZTT Złotoryja) 6/4 6/0.

W deblu Aleksander wystąpił w parze ze swoim półfinałowym przeciwnikiem Jakubem Koziołem z Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi. Chłopaki w pierwszej rundzie pokonali parę Mateusz Skutella (KTC Masters Inowrocław) i Aron Stajszczak (SKT Centrum Bydgoszcz) 6/2 6/1. W półfinale wygrali z parą Andrzej Urjasz i Jan Mejer (obaj AZS Poznań) 6/1 7/6(2). W finale musieli uznać wyższość pary Juliusz Lesman i Dominik Śliwiński (obaj PKT Pabianice), ulegając 3/6 0/6.

Bardzo dobrze w turnieju deblowym dziewcząt zaprezentowała się Julia Ciura, która wraz z Weroniką Falkowską (WTS Deski Warszawa) wygrała całe zawody. W pierwszej rundzie dziewczyny miały wolny los z racji tego, że były najwyżej rozstawione w turnieju. W drugiej pokonały parę Aurelia Pietrasiewicz i Zofia Sołkiewicz (obie AZS Poznań) 7/5 6/2. W finale dziewczyny okazały się lepsze od pary Nina Kromolicka (AT Angie Puszczykowo) i Zofia Pawlak (AZS Poznań) i wygrały 6/0 6/0.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.