strona archiwalna

29 czerwca - Nasi obozowicze z pierwszego turnusu nie mieli chwili wytchnienia... Dzień po zakończeniu roku szkolnego rozpoczęliśmy obóz tenisowy na kortach Legii. Pierwszy dzień półkolonii odbył się zgodnie z założonym planem. Po weryfikacji udaliśmy się na korty...

 

Podzieleni na grupy, w zależności od umiejętności i wieku, rozpoczęliśmy pierwszy trening, na którym ćwiczyliśmy elementy techniczne podstawowych uderzeń tenisowych. Po treningu podwieczorek i zajęcia ogólnorozwojowe na Agrykoli. Cały dzień grzało nas czerwcowe słońce.

 

 

 

30 czerwca - Drugi dzień przebiegł według naszego planu. Po porannym rozruchu na terenie Agrykoli, udaliśmy się na pierwszy trening tenisa, na którym ćwiczyliśmy technikę uderzeń. Po zajęciach na kortach zjedliśmy pyszny obiad w Cafe Legia i po krótkiej przerwie ćwiczyliśmy na salce. Główny popołudniowy trening przeznaczyliśmy na grę na punkty. Głodni i spragnieni zjedliśmy podwieczorek, po którym zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

1 lipca - Poniedziałek rozpoczęliśmy od zajęć tenisowych na kortach. Podzieleni na grupy, zaczęliśmy pracować nad poprawą najczęściej popełnianych błędów. Cała grupa trenera Jędrka rzetelnie podchodziła do zajęć, z wyróżnieniem Weroniki i Magdy, które z powodzeniem trafiały we wskazany obszar kortu. Ogromną ambicją i wolą walki wykazali się dzisiaj Bartek i Janek, którzy swoją sportową nieustępliwością mogą dawać przykład innym. Po zasłużonym posiłku, wybraliśmy się na mecz piłki nożnej. Strzelcem największej ilości bramek był Wojtek.
Na popołudniowych zajęciach na szczególne wyróżnienie zasłużyli Natalia i Janek.
To był męczący i pełen wrażeń dzień.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

2 lipca - Wtorek okazał się bardzo pracowity. Dzień rozpoczęliśmy od treningu obwodowego na Agrykoli. Szczególną uwagę skupiliśmy na poprawie pracy nóg. Wszyscy uczestnicy spisywali się dzielnie, m.in. na drabince koordynacyjnej. Dzisiaj na obu treningach swoją pracowitością zachwycali wszyscy uczestnicy obozu. Mamy nadzieję, że postępy w poruszaniu się po korcie będą widoczne.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

3 lipca - Zadaniem dzisiejszego porannego rozruchu było przebiegnięcie w dowolnym tempie 2 km. Bez przerwy na odpoczynek udało się to Natalii, Weronice, Michałowi, Bartkowi i Jankowi. Trening tenisa pod kątem technicznym najlepiej wypadł u Madzi i Natalii. Natomiast nasz najmłodszy Bartek wygrał grę w „króla”. Czekamy na kolejne dni pełne wrażeń.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

4 lipca - Na porannym treningu tenisowym odwiedziła nas ekipa telewizyjna, która kręciła reportaż poświęcony historycznym sukcesom polskich tenisistów w turnieju wielkoszlemowym na kortach Wimbledonu. Nasze maluchy z Letniej Akademii Tenisa bez skrępowania udzielały wywiadów przed kamerą.
Na dzisiejszych zajęciach tenisowych największym zaangażowaniem wykazali się Madzia, Janek, Bartek, Adam, Weronika i Michał. Atrakcją dnia był spacer po Łazienkach Królewskich.

 

 

 

5 lipca - Na porannym treningu tenisowym osobami wyróżniającymi się byli: Natalia, Madzia, Weronika i Janek. Największą atrakcją dzisiejszego dnia było zwiedzanie stadionu Legii Warszawa. Wszyscy obozowicze były zachwyceni. Od przewodnika usłyszeliśmy historię klubu, podziwialiśmy muzeum i mieliśmy okazję kupić pamiątki w klubowym sklepie.

 

 

 

6 lipca - Codziennie chwalimy zaangażowanie naszych podopiecznych w zajęcia tenisowych na korcie. Tym razem od samego rana dzielnie sprawowali się - Janek, Bartek, i Michał, którzy z dużą chęcią brali udział w zajęciach sportowych i uzyskali pochwałę od trenerów. Dzisiejszy dzień przebiegał podobnie, jak dni poprzednie. Po porannym rozruchu na Agrykoli udaliśmy się na pierwszy blok treningowy na kortach. O godzinie 14-tej pyszny obiad w Cafe Legia. Popołudniowy trening przeznaczyliśmy na grę punktowaną z przeciwnikiem.

 

 

 

7 lipca - W ostatnim dniu Letniej Akademii Tenisa odbyły się sparingi, które rozegrano na kortach Legii w godzinach przedpołudniowych. W grze na punkty najbardziej emocjonującym i zaciętym spotkaniem był mecz Weroniki i Soni. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Wyniki były następujące:

Grupa starsza:
Adam - Michał 10:2
Natalia - Julia 9:2
Weronika - Sonia 7:6 (7/2)

Grupa młodsza:
Janek - Antek 10:3
Janek - Bartek 10:3

Popołudniową część dnia spędziliśmy na wycieczce. Przy słonecznej pogodzie wszyscy obozowicze udali się na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

Plan na niedzielę - 07.07.2013

 • 8.00–9.00 - zbiórka w recepcji kortów
 • 9.30 - II śniadanie
 • 10.00-12.30 - sparingi tenisowe
 • 12.30-13.00 - "leżakowanie"
 • 13.00 - obiad
 • 13.30-16.30 - wycieczka na Kopiec Powstania Warszawskiego
 • 16.30 - podwieczorek
 • 17.00–19.00 - gry i zabawy

 

 

 

Dzieci odbieramy do godziny 19:00

 

W sprawach dotyczących I turnusu Letniej Akademii Tenisa prosimy kontaktować się z Pauliną Klimkiewicz - tel. 506 748 290

 

Prosimy rodziców o spakowanie dzieciom następujących rzeczy:

 • koszulka na zmianę
 • bluza
 • buty do tenisa (na zmianę)
 • czapkę z daszkiem
 • mały ręcznik
 • rakieta tenisowa (jeżeli dziecko posiada)

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top