strona archiwalna

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

20 lipca - Wystartowaliśmy. II turnus Letniej Akademii Tenisa na kortach Legii rozpoczęty! Młodzi adepci tenisa na początku byli trochę nieśmiali i wyjątkowo spokojni, ale już na pierwszych zajęciach na korcie wszystkie dzieci się rozkręciły i ożywiły. Po południu grupa obozowiczów przeniosła się na pobliską Agrykolę. Podzieleni na dwie grupy, rozegrali między sobą mecz piłki nożnej. O godzinie 17-tej zjedliśmy podwieczorek w Cafe Legia.

 

 

21 lipca - Na porannym rozruchu odbyły się mini zawody w bieganiu na czas. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Wygrała drużyna Miłosza w składzie: Aleksia, Filip, Ania, Michał, Janek i Zosia z wynikiem 5:3. Wszystkie dzieci dzielnie walczyły do końca. W ciągu dnia odbyły się dwa treningi tenisa, które opierały się przede wszystkim na utrwalaniu podstawowych uderzeń i techniki gry w tenisa. Wielką starannością przy wykonywanych ćwiczeniach wykazali się: Iga, Zosia K, Filip, Zosia W. oraz Miłosz.

 

 

22 lipca - Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od intensywnego rozruchu na Agrykoli. Treningi tenisowe przebiegły pomyślnie, pogoda dopisała, większość obozowiczów dawała z siebie 100%

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

23 lipca - Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od biegu na 1 km spokojnym tempem. Wszyscy świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Następnie zwróciliśmy uwagę na poprawę pracy nóg. Na drabince koordynacyjnej zrobiliśmy wszystkie możliwe ćwiczenia. Treningi tenisowe w grupie trenerki Pauliny polegały głównie na trafianiu w określony punkt na korcie. Najwięcej trafień miał Filip (49 pkt), Kajtek (37 pkt) i Zosia W. (21 pkt). Wieczorne gry zespołowe były totalną burzą mózgów w „Państwa – Miasta”. Zwyciężyła drużyna dziewcząt.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

24 lipca - Półmetek obozu na kortach Legii za nami. Prawie wszyscy obozowicze narzekają już na lekkie zmęczenie. Na porannym rozruchu ćwiczyliśmy skoczność. Były skoki przez małe i duże pachołki. Na szkoleniu tenisowym grupa trenerki Patrycji ćwiczyła podstawy zagrań na korcie. Grupa trenerki Pauliny szlifowała forhend i bekhend z miejsca i z dobiegu, włączając w to inicjację uderzeń. Trener Adam przygotował dzisiaj prawdziwe zawodnicze zajęcia dla najstarszej grupy obozowiczów. Chłopcy mogli się przekonać, jak wygląda szkolenie profesjonalnych tenisistów w ich kategorii wiekowej. W nagrodę za zaangażowanie i dobre sprawowanie udaliśmy się do Łazienek na pyszne lody. Z powodu opadów deszczu popołudniowe treningi tenisowe dokończyliśmy na kortach w balonie.

 

 

25 lipca - Dzisiejszy poranek upłynął pod znakiem wspaniałego pokazu gry w piłkę nożną Kamila, Miłosza, Kajetana i Maksa. Na rozgrzewce przed treningiem tenisowym graliśmy w grę „Złodziej piłek”, w której zwycięzcą został Kajtek. Szkolenie tenisowe polegało głównie na poprawie gry przy siatce. Woleje i smecze na koniec treningu wszystkim wychodziły już poprawnie.

 

 

26 lipca - Największą atrakcją dzisiejszego dnia było zwiedzanie stadionu piłkarskiego Legii Warszawa. Obozowicze zapoznali się z bogatą historią klubu. Zwiedziliśmy muzeum i mieliśmy okazję kupić pamiątki w firmowym sklepie. Na zajęciach tenisowych zwróciliśmy szczególną uwagę na prawidłowe poruszanie się po korcie i ustawienie do piłki.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

27 lipca - Przedostatni dzień obozu przyniósł nam kolejną dawkę pozytywnych emocji. Najwytrwalszymi zawodnikami na porannym rozruchu byli Kamil, Ignacy, Zosia W. i Zosia Z. Na treningach tenisowych grupa trenerki Pauliny podjęła próbę rozgrywania piłek między sobą. Pracowaliśmy też nad poprawą regularności uderzeń. Natomiast grupa trenerki Patrycji i trenera Adama szlifowała technikę uderzeń. Dzisiejszy dzień był zdecydowanie najgorętszym dniem, ale wszyscy obozowicze dzielnie wytrwali do końca.

 

 

 

28 lipca - W ostatnim dniu obozu odbyły się zawody sportowe. Główne konkurencje polegały na jak najszybszym zbieraniu piłek w określone miejsce kortu, przeniesieniem ich na swoją rakietę i jak najszybszym biegu po liniach kortu. Odbyły się również biegi wytrzymałościowe oraz skoki w dal. Zwyciężył Kamil z liczbą 75 punktów. Drugie miejsce zajął Maks (54 pkt) a trzecie Zosia K. (29 pkt). Wyróżnić należy również Michała Kł. oraz Filipa. Pozostała część grupy również bardzo dzielnie walczyła do końca. Poniżej podajemy wyniki meczów tenisowych.

Po południu mieliśmy wybrać się na Kopiec Powstania Warszawskiego, jednak upał był tak silny, że postanowiliśmy przejść się na lody dla ochłody do warszawskich Łazienek, gdzie również spędziliśmy miło czas.

Wyniki meczów tenisowych:
Michał Kł. – Kamil 10:2
Kajtek – Maks 10:7
Filip – Michał Kas. 10:4
Filip – Michał Kł. 10:4
Kamil – Michał Kas. 10:5
Filip – Kajtek 10:8
Maks – Kamil 10:8
Michał Kł. – Maks 10:6

 

 

 

 

 

Dzieci odbieramy do godziny 19:00

 

W sprawach dotyczących II turnusu Letniej Akademii Tenisa prosimy kontaktować się z Pauliną Klimkiewicz - tel. 506 748 290 lub z recepcją kortów tel. (22)621 60 74

 

Prosimy rodziców o spakowanie dzieciom następujących rzeczy:

  • koszulka na zmianę
  • bluza
  • buty do tenisa (na zmianę)
  • czapkę z daszkiem
  • mały ręcznik
  • rakieta tenisowa (jeżeli dziecko posiada)

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top