3 sierpnia - Rozpoczęliśmy trzeci turnus półkolonii na kortach Legii. Na spotkaniu organizacyjnym przywitaliśmy wszystkich uczestników obozu oraz ich opiekunów. Następnie przeszliśmy do pierwszego treningu, na którym zostały utworzone grupy treningowe. Po zajęciach tenisowych odbył się mecz piłki nożnej. Wygrała drużyna Marcina w składzie: Karolina, Weronika, Staś z wynikiem 7:4. Najwięcej bramek strzelił Kuba i Staś (po 4). Potem zorganizowaliśmy zawody sportowe, w których wygrała drużyna w składzie: Karol, Kuba, Natalia i Filip. Trening zakończyliśmy lekkimi ćwiczeniami rozciągającymi.

 

 

 

4 sierpnia - Drugi dzień obozu przebiegł zgodnie z planem. Skupiliśmy się głównie na zabawach i ćwiczeniach grupowych, żeby obozowicze lepiej się poczuli w swoim towarzystwie. Treningi tenisowe opierały się przede wszystkim na utrwalaniu techniki uderzeń forehand i backhand. Największym zaangażowaniem wykazali się Marcin, Adam, Karolina, Kuba i Karol.

 

 

 

5 sierpnia - Na dzisiejszym rozruchu z trenerką Pauliną wszyscy wykonali kawał dobrej pracy. Zorganizowaliśmy porządną rozgrzewkę, na której skupiliśmy się na "przyspieszeniach", aby uczestnicy obozu z większą prędkością i swobodą podbiegali do piłek podczas gry w tenisa. Oba treningi tenisowe opierały się głównie na szlifowaniu techniki forehandu. Trenowaliśmy odbicia z miejsca i z dobiegu. To był upalny i męczący dzień, ale mimo to, po podwieczorku nikt nie chciał wracać do domu.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

6 sierpnia - Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od rozruchu, który odbył się na Agrykoli. Pogoda nie przeszkodziła nam w treningach, chociaż było bardzo upalnie. Na pierwszym treningu szkoliliśmy technikę backhandu oraz forehandu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w zajęcia. W przerwie między treningami leżakowaliśmy na kocykach. Drugi trening tenisowy był wyczerpujący ze względu na słońce i wysoką temperaturę, ale każdy starał się grać jak najlepiej. Dzień zakończyliśmy grą w kalambury i piłkę nożną.

 

 

 

7 sierpnia - Podczas dzisiejszego treningu tenisowego panował straszny upał, ale mimo tego nikt nie miał zamiaru odpuszczać. Trening ogólnorozwojowy przeznaczyliśmy wyłącznie na rozciąganie naszych mięśni. Po obiedzie zasłużony odpoczynek. Ten dzień zaliczyliśmy do udanych, tropikalne temperatury nie pokonały nas.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

 

 

8 sierpnia - Na porannym rozruchu próbowaliśmy rozbiegać i rozruszać nasze obolałe mięśnie. Po treningu tenisa rozciągaliśmy każdą partię mięśni. Na kortach wyróżniającymi się obozowiczami byli Staś i Noelle.

 

Letnia Akademia Tenisa

 

Letnia Akademia Tenisa

 

9 sierpnia - Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy codziennym rozruchem, na którym ćwiczyliśmy szybkość oraz graliśmy w piłkę nożna. W ramach całego turnusu zorganizowaliśmy turniej tenisowy, rozgrywany w trzech grupach. W pierwszej wygrał Staś W., II miejsce zajął Adam S., a III – Ksawery P. W drugiej grupie zwyciężył Makary P., druga była Weronika, a trzecia – Natalia. W trzeciej grupie wygrała Kamilka, II miejsce należało się Karolowi, III - Karolinie. Wszystkie dzieci dzielnie walczyły do końca.

 

10 sierpnia - Z powodu obfitych opadów deszczu i rozgrywanych na kortach Legii mistrzostwach Polski młodzików nasz sobotni plan uległ małej modyfikacji. Dzisiaj postawiliśmy głównie na zajęcia ogólnorozwojowe, które odbyły się na dostępnej na obiekcie Legii salce sportowej. Emocji nie brakowało, z racji niezliczonych ilości konkurencji. Dzieciaki dały z siebie naprawdę wszystko!

 

11 sierpnia - Zbyt szybko doczekaliśmy końca obozu. Wszyscy chętnie potrenowaliby dłużej. Niedziela była zdecydowanie najluźniejszym dniem dla naszych obozowiczów. Ogólnorozwojówka była tak dobrze wykonana, że bez wahania wybraliśmy się do Łazienek Królewskich na spacer i zasłużone lody.

 

 

Plan dnia:

8:00–9:00 - zbiórka na recepcji
9:00–10:00 - poranny rozruch na Agrykoli
10:30 - II śniadanie
11:00–12:30 - I blok treningowy na kortach
13:00 - obiad
13:30–15:00 - "leżakowanie"
15:00–16:30 - II blok treningowy na kortach
17:00 - podwieczorek
17:30–19:00 - gry i zabawy zespołowe

 

 

 

Dzieci odbieramy do godziny 19:00

 

W sprawach dotyczących III turnusu Letniej Akademii Tenisa prosimy kontaktować się z Pauliną Klimkiewicz - tel. 506 748 290 lub z recepcją kortów tel. (22)621 60 74

 

Prosimy rodziców o spakowanie dzieciom następujących rzeczy:

  • koszulka na zmianę
  • bluza
  • buty do tenisa (na zmianę)
  • czapkę z daszkiem
  • mały ręcznik
  • rakieta tenisowa (jeżeli dziecko posiada)

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top