W dniach 16-19 listopada w Chorzowie i Sopocie rozegrano pierwsze ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne, w których wystartowało kilku reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa. W turniejach singlowych najlepszy wynik osiągnęli: Ksawery Pociej i Paulina Rustecka, dochodząc do ćwierćfinału. Legioniści dobrze zaprezentowali się również w turniejach gry podwójnej. Piotr Miller stanął na najwyższym stopniu podium.

Chorzów OTK Seria 1, Kadeci - gra podwójna

Na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny kategorii pierwszej do lat 16. Dobry występ w grze podwójnej zanotowało dwóch naszych zawodników: Ksawery Pociej (w parze z Marcinem Skowrońskim) i Piotr Miller (w parze z Michałem Bareją).

Para Pociej/Skowroński była rozstawiona z numerem 3. W pierwszej rundzie pokonali Juliusza Lesmana (PKT Pabianice) i Damiana Podczaskiego (MKT Łódź) 6:4 6:3, w drugiej rundzie wygrali z parą Juliusz Bienkiewicz (KTA Wrocław) i Wojciech Braktowski (AZS Poznań) 6:2 6:2.

Para deblowa Miller/Bareja w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej pokonali deblistów z KS Górnik Bytom, Wiktora Radwana i Wojciecha Marka 4:6 6:1 10:3.

Pech sprawił, ze nasi dwaj zawodnicy, grający z różnymi partnerami, trafili na siebie w półfinale turnieju. Lepsza okazała się para Miller/Bareja, zwyciężając 7:5 6:3. W finale po zaciętym meczu wygrali z parą Łukasz Kozielski i Marcin Mol (obaj UKS Beskidy Ustroń) 6:2 3:6 10:5.

Sopot OTK Super Seria, Juniorzy - gra podwójna

Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego został rozegrany turniej rangi Super Seria do lat 18. Dobrymi wynikami w grze podwójnej mogą się pochwalić Mateusz Lipiński i Alicja Sierzputowska.

Legionista wystąpił w parze z Mateuszem Piątkiem (KT Avia Świdnik). W meczu pierwszej rundy wygrali z parą Filip Lamczyk (SKT Centrum Bydgoszcz) i Maciej Kaczmarczyk (SKT Sopot) 6:4 6:4. W półfinale nie sprostali jednak pierwszej rozstawionej parze Cezary Walkusz i Adrian Kowalski (obaj SKT Sopot) przegrywając 6:2 6:3.

Alicja Sierzputowska zagrała w parzę z Katarzyną Kowalską (SKT Sopot). W pierwszej rundzie pokonały parę Marcelina Podlińska (KT Budowlani Olsztyn) i Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom) 6:3 4:6 11:9. W półfinale dziewczyny pokonały drugą parę turnieju, Maję Pindelska (TKS Arga Gdynia) i Michalinę Jędrzejczak (KS Start Łódź) 6:1 2:6 11:9. W finale uległy turniejowej jedynce 3:6 2:6, Klaudii Wirze (AZS Łódź) i Dorocie Szczygielskiej (SKT Sopot).

Gratulujemy dobrej postawy naszym zawodnikom. Już w tą sobotę następny turniej w zabrzańskim Mostostalu. Duża grupa zawodników naszego klubu już szykuje się do startu w tym turnieju. Życzymy powodzenia!