Coraz więcej zawodników Legii Warszawa bierze udział w turniejach tenisowych z cyklu TENIS 10, które cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych adeptów tenisa. Poniżej prezentujemy osiągnięcia legionistów w turniejach rozgrywanych w ostatnim czasie na wielu warszawskich kortach.

 

 

 

17.11.2013 - Turniej Tenis 10 (grupa pomarańczowa) KT Break

Wyniki:
1 miejsce: SONIA BOJARSKA - KT Legia Warszawa
2 miejsce: JULIA CIEŚLUK - KT Legia Warszawa
3 miejsce: MONIKA STANKIEWICZ
3 miejsce: IRENA PIETRZAK

 

 

W półfinale Julia Cieśluk pokonała Irenę Pietrzak 10:8, a Sonia Bojarska - Monikę Stankiewicz 10:7. Obie legionistki zagrały super spotkania prezentując agresywną, mądrą taktycznie grę. W finale Sonia wygrała z Julią 10:6 po niezwykle wyrównanym meczu. Gratulacje dla naszych zawodniczek.

 

 

 

18.11.2013 - Turniej TENIS 10 WTS DeSki

 

Na kortach WTS DeSki nasz klub reprezentowała ósemka zawodników. Maja Radzka, Julia Mikołajczyk, Konstanty Pociej i Kuba Wieteska w grupie czerwonej. Alicja Dałek, Julia Skarżyńska, Janek Sławiński i Adam Przybył w grupie pomarańczowej. Efektem zmagań legionistów jest złoto Julki w grupie pomarańczowej i brąz Kostka w czerwonej. Julka trzyma bardzo dobrą formę, jest to jej drugie zwycięstwo w tym sezonie.

 

Losowanie nie sprzyjało naszym chłopakom, którzy znaleźli się w tej samej grupie. Bardzo wyrównany i zacięty pojedynek odbył się między Kostkiem i Kubą w grupie czerwonej. Na wielkie brawa zasługuje mecz Adasia Przybyła i Janka Sławińskiego. Po pełnym poświęceń pojedynku wygrał Adam 4:2. Nie obyło się bez krwi (zdarte kolano Janka), potu i łez. Cieszymy się, że coraz więcej naszych zawodników bierze udział w turniejach i osiąga coraz lepsze wyniki.

 

 

 

24.11.2013 - Turniej Tenis 10 SportTeam

 

W ostatnią niedzielę miesiąca na kortach Klubu Sportowego Warszawianka odbył się pierwszy turniej z cyklu Tenis 10 CCS SPORTTEAM TOUR. Dzieci rywalizowały w 2 kategoriach wiekowych: niebieskiej i czerwonej. W obu kategoriach mecze zostały rozegrane oddzielnie dla chłopców, jak i dziewczynek. W turnieju wzięło udział 8 zawodników Legii Warszawa. Nasi reprezentanci świetnie sobie poradzili zdobywając aż 3 medale oraz dwa IV miejsca.

 

W grupie niebieskiej dziewczynek III miejsce zajęła Ala Koczocik. U chłopców mniej szczęścia miał Janek Golińczak, który wyszedł z fazy grupowej i przegrał w półfinale. Ostatecznie Janek zajął IV miejsce.

 

W grupie czerwonej chłopców w półfinałach zagrało dwóch naszych zawodników: Kubuś Wieteska i Kostek Pociej. Mimo, że chłopcy początkowo rywalizowali w tej samej, 5-osobowej grupie, to dzięki wspaniałym meczom, obaj weszli do rozgrywek półfinałowych. W walce o III miejsce zwyciężył Kubuś i tym samym Kostek zajął IV miejsce.

 

Niedzielny turniej okazał się dla wszystkich uczestników wspaniałą formą aktywnie spędzonego czasu. W przerwach między meczami dzieci mogły korzystać z zabaw ruchowych z animatorem oraz słodkich przekąsek. Każdy z uczestników opuścił korty z upominkiem od sponsorów, a zwycięzcy z medalami i dyplomami.

 

Rezultaty zawodników Legii:
Ala Koczocik - III miejsce grupa niebieska
Janek Golińczak - IV miejsce grupa niebieska
Kubuś Wieteska - III miejsce grupa czerwona
Kostek Pociej - IV miejsce grupa czerwona

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top