Z Pabianic dotarła do nas fantastyczna wiadomość... Legia Warszawa zdobyła mistrzostwo Polski młodzików! Nasza tenisowa drużyna (w składzie: Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Michał Suski, Bartłomiej Andrzejczak) w finałowym pojedynku pewnie pokonała rywali z Wrocławia. Jest to dla Legii już drugi tytuł Mistrza Polski w tym sezonie. Przypomnijmy, że przed świętami drużyna kadetek (w składzie: Alicja Sierzputowska, Ania Hertel) również wywalczyła złoto.

Skład złotej drużyny: Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Michał Suski, Bartłomiej Andrzejczak
Mariusz Kozica - trener / kapitan drużyny
Marcin Domaszewicz - trener / kapitan drużyny
Mariusz Dermont - trener przygotowania fizycznego

W finałach mistrzostw Polski drużyna KT Legia Warszawa rozegrała następujące mecze:

KT Legia Warszawa - SKT Centrum Bydgoszcz 3:0

KT Legia Warszawa - KS Górnik Bytom 3:0

KT Legia Warszawa - KTA Wrocław 3:0

- pobierz komplet wyników

W piątek 03 stycznia o godz. 13.00 wyruszyliśmy z połową ekipy do Pabianic. Pozostali członkowie drużyny już czekali na nas na kortach pabianickiego klubu, gotowi do przeprowadzenia pierwszego treningu. W dobrych nastrojach zjedliśmy kolację, po której odbyła się odprawa całej drużyny z trenerami. O godzinie 22.00 wszyscy położyli się spać.

W sobotę pobudka o godzinie 7.30 nie stanowiła dla nikogo żadnego problemu. O 8.15 wszyscy byliśmy już na kortach i tutaj naszych podopiecznych przejmuje trener Mariusz Dermont, aby odpowiednio przygotować fizycznie chłopaków do krótkiej 30-minutowej rozgrzewki tenisowej. Godzina 9.15 losowanie - i już wiemy, że pierwszym naszym przeciwnikiem jest SKT Centrum Bydgoszcz. Po oficjalnym otwarciu, na którym zabrzmiał Hymn Polski i wciągnięto flagę na maszt, przystąpiliśmy do gry. Jako pierwsi w deblu wystąpili Daniel Michalski i Filip Kolasiński. Po drugiej stronie siatki stanęli Aron Stajszak i Antonii Wilk z Bydgoszczy. Mecz był krótki (6:0 6:2) i pokazał innym przeciwnikom na kortach, w jak dobrej formie są tenisiści Legii. Do pierwszego singla przystąpili Daniel Michalski (Legia) i Aron Stajszak (SKT). Nasz najlepszy młodzik nie dał najmniejszych szans koledze z Bydgoszczy wygrywając 6:0 6:2. Do drugiej gry pojedynczej wystawiliśmy naszego przyszłościowego zawodnika, Michała Suskiego. Jego przeciwnikiem był Noe Stykow. Michał bez problemu poradził sobie z przeciwnikiem, wygrywając 6:0 6:3. Po wygranej nad SKT Centrum Bydgoszcz udaliśmy się do hotelu na kolację i rozmowę trenerów z zawodnikami przed półfinałem z Górnikiem Bytom.

Niedziela. Po zawodnikach nie widać oznak zmęczenia czy niewyspania, wręcz przeciwnie, są gotowi do boju i bardzo skoncentrowani. Tak jak poprzedniego dnia, od 8.00 nad zawodnikami trzymał pieczę trener przygotowania fizycznego Mariusz Dermont, aby profesjonalnie rozgrzać ich mięśnie. 8.30 do 9.00 rozgrzewka tenisowa i wchodzimy na kort. Naszym przeciwnikiem jest KS Górnik Bytom wraz z trenerem (byłym zawodnikiem) Igorem Bujdo. Tym razem do gry podwójnej wybrani zostali Daniel Michalski i Bartek Andrzejczak. Przeciwnicy wybrali wariant - Wojtek Marek (II m. na turnieju Orange Bowl U13) i Maciek Ziomber. Legioniści nie oszczędzali swoich przeciwników i pewnie wygrali 6:1 6:2. Był to duży krok do finału. Do pierwszego singla przystąpili Daniel Michalski i Wojtek Marek. Był to najciekawszy mecz tego turnieju (ostatnie mecze między chłopcami kończyły się trzecim setem). Poziom koncentracji i gry Daniela był niesamowity. Pokonał przeciwnika 6:0 6:1 i już wiedzieliśmy, że mamy finał! Jednak kibicowaliśmy jeszcze Bartkowi Andrzejczakowi na drugiej rakiecie, który grał przeciwko Maćkowi Ziomberowi. Legionista pewnie wygrał 6:4 6:1 i mogliśmy dopisać kolejne zwycięstwo 3:0 do naszej kolekcji. Po kolacji i rozmowie z trenerem zawodnicy udali się do łóżek, aby następnego dnia stoczyć bój o złoty medal Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski 2014.

Poniedziałkowy ranek wyglądał dokładnie tak samo, jak poprzednie dni. Pobudka 7:30, rozgrzewka poza kortem z trenerem Mariuszem Dermontem, 8:30 rozgrzewka tenisowa i od 9-tej wchodzimy na kort numer 1, aby udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w kraju. W tym mieli nam przeszkodzić zawodnicy KTA Wrocław: Kacper Piekarek i Kajetan Barański. Legijny debel Andrzejczak/Michalski odpowiednio umotywowany, nie dał szans parze deblowej z Wrocławia Piekarek/Barański, wygrywając 6:2 6:2. Pierwszy singiel pozostał bez zmian. Daniel Michalski jako najmocniejsze ogniwo zespołu pokonał Kacpra Piekarka. W pierwszym secie u obu zawodników było widać stres, który niewątpliwie związany był z grą o złoty medal. Po pierwszym secie Daniel był już rozluźniony i pewnie wygrał 6:3 6:1 i już wiemy, że KT Legia Warszawa zostaje Halowym Drużynowym Mistrzem Polski Młodzików w roku 2014! Jednak to nie był koniec emocji. Został ostatni mecz w spotkaniu między obiema drużynami. Po dwóch stronach siatki stanęli Filip Kolasiński (KT Legia Warszawa) i Kajetan Barański (KTA Wrocław). Pierwszy set nie przebiegał po naszej myśli. Filip przegrał 5:7. Uwagi trenera Marcina Domaszewicza i doping kolegów z drużyny i trenera Mariusza Kozicy tak zmotywowały Filipa, że dwa następne sety były tylko formalnością. Końcowy wynik brzmiał 5:7 6:2 6:1.

Trener Mariusz Kozica po turnieju powiedział:
„Cieszę się, że młodzicy Legii wygrali te mistrzostwa, ponieważ właśnie im należało się to najbardziej. Tutaj widać, co to znaczy drużyna. Każdy z chłopaków był gotowy na 100%. Profesjonalne wsparcie zespołu trenerów pozwoliło wspiąć się na najwyższy stopień podium. Ten rok rozpoczął się dla klubu rewelacyjnie i mam nadzieje, że takich sukcesów będzie więcej.”