W dniach 11-14 stycznia na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się turniej HOTK Seria 1 w kategorii młodzików, w którym znakomicie zaprezentowała się dwójka naszych zawodników. Druga w turnieju singlowym i pierwsza w deblu była Kinga Psut. W turnieju singlowym chłopców trzecie miejsce zajął Filip Kolasiński.

 

Kinga Psut, jako druga rozstawiona, w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej pokonała Dominikę Bobik 6:1 6:1, w ćwierćfinale wygrała z Martą Zając 6:3 6:1. W półfinale legionistka pewnie zwyciężyła z Martą Jaśkiewicz 6:4 6:2. W walce o pierwsze miejsce Kinga zmierzyła się ze swoją partnerką deblową, notowaną w rankingu młodziczek o jedno miejsce wyżej - Izabelą Kunat. Nasza zawodniczka nie poradziła sobie z dobrą grą swojej koleżanki i uległa 6:4 6:2. W deblu para Kunat/Psut nie miały sobie równych. Po wygranych we wcześniejszych rundach dziewczyny szybko awansowały do finału i pewnie pokonały parę Kubka/Wiśniewska 6:3 6:3.

 

Filip Kolasiński w grze pojedynczej był czwartą rakietą turnieju i z tego powodu w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rundzie pokonał Witolda Konopko 6:4 7:5, w ćwierćfinale Kajetana Barańskiego 6:3 5:7 6:1. W półfinale „Kolaś” musiał uznać wyższość wyżej notowanego Kacpra Piekarka, przegrywając w trzysetowym pojedynku 6:3 0:6 3:6.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top