Paulina Rustecka18 i 19 stycznia 2014 r. na kortach AZS Poznań rozegrano turniej tenisowy  juniorek HOTK Seria 2, w którym wzięła udział Paulina Rustecka.
W pierwszej rundzie legionistka trafiła na zawodniczkę gospodarzy Agatę Wardejn, z którą wygrała 6:0 6:0. W fazie ćwierćfinałowej jej przeciwniczką była Zofia Kulig, reprezentująca barwy UKT Radość 90. Pierwszego seta bez większych problemów wygrała Paulina 6:1...

 

W drugim secie trwała zacięta walka do stanu 3:3, kiedy to za dziewiątym break-pointem Paulina przełamała rywalkę na 4:3. Do końca meczu nie oddała już gema wygrywając seta 6:3.

 

W meczu półfinałowym rywalką naszej zawodniczki była rozstawiona z numerem drugim Magda Sawicka (UKT Radość 90). Pomimo nieudanego początku meczu, w którym Paulina przegrywała 3:5, potrafiła się podnieść i wygrać seta 7:5. W drugiej części meczu sytuacja niestety powtórzyła się. Magda ponownie wyszła na prowadzenie 5:3 i miała kilka piłek setowych. Paulina nie dała za wygraną i doprowadziła do tie-breaka. którego wygrała 7:3 i ostatecznie cały mecz 7:5 7:6(3).

 

W finale czekała już na legionistkę Aleksandra Rojek, reprezentująca MKS Szczawno Zdrój, która w ćwierćfinale wyeliminowała turniejową jedynkę wynikiem 6:1 6:1. Początek pierwszego seta zdominowała Rojek i prowadziła 5:3. Paulina broniąc kilka piłek setowych doprowadziła do tie-breaka, w którym przegrała 7:5. Walka w drugim secie trwała do stanu 2:2. Zawodniczka Szczawno Zdrój przełamała wtedy serwis Pauliny i doprowadziła drugą partię seta do końca, wygrywając 6:2.

 

Do rozgrywek deblowych zgłosiły się cztery pary. Paulina, grając w parze z Olgą Magierą wygrały pierwszy mecz z parą Morkowska/Zduniak, w trzech setach 2:6 7:5 10:5. W finale dziewczyny zmierzyły się z parą Kulig/Sawicka (UKT Radość 90). Pomimo prowadzenia 4:1 w pierwszej partii, Paulina z Olgą przegrały seta 6:4. Drugi set przebiegał pod dyktando zawodniczek z Radości, które zwyciężyły 6:2.

 

Gratulujemy Paulinie udanego startu. Teraz czas na treningi i sparingi, ponieważ już za 3 tygodnie mistrzostwa Polski seniorek, które odbędą się w Bydgoszczy.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top