strona archiwalna

Alicja SierzputowskaW dniach 19-26 stycznia 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej Sopockiego Klubu Tenisowego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski kadetów i kadetek (kategoria wiekowa do lat 16). Z dwoma brązowymi medalami wróciła z tych zawodów Alicja Sierzputowska. Nasza zawodniczka miała bardzo trudne losowanie. W każdej rundzie turnieju czekały na nią wymagające przeciwniczki.

 

Swoją drogę po medal w singlu Ala rozpoczęła od wygranej z Katarzyną Kubicz. Dziewczyny grały ze sobą tydzień wcześniej na turnieju ITF w Szczecinie (Ala wygrała w trzech setach). Bardzo dobra gra legionistki dała jej zwycięstwo w dwóch setach 6:3 6:2. W drugiej rundzie Ala pokonała Weronikę Foryś, która swoim dobrym serwisem postawiła bardzo trudne warunki. Ostatecznie wynik brzmiał 6:3 7:5 dla legionistki. W ćwierćfinale nasza zawodniczka walczyła o medal z Darią Kuczer (poprzedni mecz zakończył się zwycięstwem Darii). Dzięki maksymalnemu skupieniu i znakomitej grze Ala wygrała 6:2 6:2 i była w półfinale mistrzostw Polski.

 

Drogę po złoto przerwała zawodniczka AZS Poznań Wiktoria Rutkowska. Legionistka uległa 7:6 7:6. To, w jaki sposób Ala została potraktowana przez sędziego stołkowego stanowi osobną historię. W drugim secie prowadziła już 5:2 i przy dwóch piłkach setowych sędzia nie zauważył dwóch podwójnych błędów przeciwniczki. Uzasadnione nerwy przełożyły się na grę. Załamana Alicja próbowała walczyć dalej, ale sędzia popełniał kolejne kuriozalne błędy. Po skończonym meczu obie zawodniczki stwierdziły, że osoba odpowiadająca za uczciwy przebieg gry zepsuła całe widowisko.

 

W grze podwójnej Ala wystąpiła w parze z Oliwią Szymczuch. Dziewczyny były rozstawione z numerem jeden i w pierwszej rundzie miały wolny los. W ćwierćfinale pokonały Karolinę Jaśkiewicz i Julię Oczachowską w trzech setach 6:2 3:6 10:6. Mamy kolejny medal! W półfinale dziewczyny niestety uległy parze Pindelska/Szczygielska 3:6 4:6.

 

Alicja Sierzputowska

 

Bardzo dobry występ Alicji zaowocował powołaniem do kadry Polski wraz z Oliwią Szymczuch i Dorotą Szczygielską, aby reprezentować kraj w drużynowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Turcji w przyszłym tygodniu.

 

Cieszymy się z dwóch brązowych medali. Były to mistrzostwa pełne niespodzianek. Udział w nich wzięli również legioniści Ksawery Pociej, Adam Czakański, Piotr Miller i Andrzej Franko.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top