Logo PZTPo intensywnym i pełnym emocji weekendzie, podczas którego rozegrane zostały eliminacje DME U14, czołowi Polscy młodzicy wrócili do kraju. Nie mieli czasu na odpoczynek, ponieważ już w niedzielę (2 lutego) rozpoczęli zmagania w Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie. Turniej rozgrywany jest na kortach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Nasz klub reprezentują wśród dziewcząt Anna Hertel i Kinga Psut, a wśród chłopców Daniel Michalski, Bartłomiej Andrzejczak, Filip Kolasiński i Michał Suski.

Srebro w singlu i złoto w deblu dla Ani Hertel

Brąz w singlu i srebro w deblu dla Daniela Michalskiego

W niedzielę rozegrano kwalifikacje dziewcząt. Eliminacje chłopców zakończyły się we wtorek i tego samego dnia rozpoczęto turnieje główne.

Trzymamy kciuki za naszych tenisistów i życzymy powodzenia!

Na stronie organizatora mistrzostw UKT Winner Kraków dostępne są:
- obrazy z kamer on-line, dzięki którym można na żywo obserwować wszystkie pojedynki
- drabinki turniejowe z aktualnymi wynikami

Turniej główny - wtorek, dzień 1:

Przeciwniczką Ani Hertel w pierwszej rundzie była Jadwiga Wygoda. Ania bez większych problemów wygrała ten mecz 6:3 6:0.

Kinga Psut zmierzyła się z Weroniką Woźny, wygrywając po zaciętym pierwszym secie 7:6(1) 6:2.

Filip Kolasiński wygrał mecz pierwszej rundy z Mikołajem Liszką, nie oddając przeciwnikowi ani jednego gema, 6:0 6:0.

Michał Suski po bardzo zaciętym pierwszym secie niestety przegrał z Makarym Adamkiem 5:7 0:6.

Pozytywnie zaskoczył nas Bartłomiej Andrzejczak, który w pierwszej rundzie wygrał z rozstawionym na 8 pozycji Mateuszem Skutellą 6:1 6:2.

Turniej główny - środa, dzień 2:

Po meczach drugiej rundy zarówno Ania Hertel, jak i Kinga Psut przeszły do ćwierćfinału. Ania zwyciężyła z Nikolą Okopniak 6:1 6:2. Kinga natomiast po zaciętym pierwszym secie pokonała Martę Jaśkiewicz 7:6 6:2.

Daniel Michalski rozegrał dziś swój pierwszy mecz i odniósł zwycięstwo pewnie pokonując Maksymiliana Pawlickiego, 6:1 6:0

Turniej główny - czwartek, dzień 3:

Ania Hertel przeszła do półfinału pokonując rozstawioną z numerem 5 Karolinę Jaśkiewicz 6:3 6:2.

Kinga Psut niestety przegrała z rozstawioną o trzy oczka wyżej Emmą Zakordoniec 2:6 2:6.

Bartłomiej Andrzejczak pokonał Dawida Taczałę  6:3 6:2.

Świetny mecz rozegrał Filip Kolasiński, ale niestety nie udało mu się pokonać rozstawionego z numerem 7 Wojciecha Marka. Filip przegrał 6:3 4:6 1:6.

Daniel Michalski pokonał Pawła Godka 6:3 1:6 7:5.

Turniej główny - piątek, dzień 4:

Daniel Michalski zwyciężył z Wojciechem Markiem 6:4 6:3 dzięki czemu przeszedł do półfinału.

Bartłomiej Andrzejczak niestety przegrał z rozstawionym z nr 2, Tomaszem Dudkiem 4:6 2:6.

Ania Hertel po bardzo zaciętym meczu wygrała z Emmą Zakordoniec 4:6 6:3 7:6, tym samym zapewniając sobie grę o złoto. Legionistka w finale zmierzy się z Julią Oczachowską (2), która w meczu półfinałowym pokonała Igę Świątek 6:3 6:4.

Turniej główny - sobota, dzień 5:

FINAŁ GRY POJEDYNCZEJ DZIEWCZĄT:

Julia Oczachowska (ITT Goplania Inowrocław) - Anna Hertel (KT Legia Warszawa) 6:3 6:1

Dekoracja zwycięzców turnieju singlowego dziewcząt

FINAŁ GRY PODWÓJNEJ DZIEWCZĄT:

Hertel/Rutkowska - Chwalińska/Świątek 6:4 7:5

Dekoracja zwycięzców turnieju deblowego dziewcząt

FINAŁ GRY PODWÓJNEJ CHŁOPCÓW:

Dudek/Paluch - Marek/Michalski 6:4 7:6(6)

Turniej główny - niedziela, dzień 6:

FINAŁ GRY POJEDYNCZEJ CHŁOPCÓW:

Tomasz Dudek (TKKF Falenica Warszawa) - Karol Paluch (UKT Winner Kraków) 7:5 6:4