strona archiwalna

LutkowskiW dniach 10-16 lutego w Centrum Tenisowym w Bydgoszczy odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Znakomicie zaprezentował się zawodnik KT Legia Warszawa Wojciech Lutkowski. W turnieju singlowym zajął II miejsce, w grze podwójnej - III miejsce. Gratulujemy kolejnego podium w tenisowej karierze. Przypomnijmy, że w lipcu 2013 roku Wojtek zdobył złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski do lat 21.

 

W singlu legionista był rozstawiony z numerem trzecim. W pierwszej rundzie pokonał Macieja Kazanowskiego (KS Górnik Bytom) 6:2 6:4. W drugiej rundzie po bardzo ciężkim meczu zwyciężył z zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Szmyrgałą 3:6 6:3 7:6(5). W ćwierćfinale na Wojtka czekał Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i tutaj nasz zawodnik poradził sobie bez problemu, wygrywając w dwóch setach 6:3 6:4. W półfinale zmierzył się z numerem drugim turnieju Pawłem Ciasiem (KS Warszawianka Warszawa). Mecz był bardzo wyrównany, ale to znów Wojtek był górą wygrywając 7:6(5) 6:4. W finale Wojtek grał z bardzo doświadczonym zawodnikiem Robertem Godlewskim, który szybko przebrnął przez eliminacje i pokonał rozstawionego z numerem jeden Mikołaja Jędruszczaka. Po bardzo wyrównanym meczu legionista musiał uznać wyższość starszego kolegi, ulegając mu w trzech setach 3:6 6:4 3:6.

 

 

"W trzecim secie przy stanie 3:5 i 0/15 zaserwowałem asa i jestem pewien, że piłka była dobra, ale sędzia był innego zdania. Po tym zdarzeniu nie byłem w stanie odbudować się psychicznie"
– powiedział po finale Wojtek.

 

 

Równie dobrze nasz zawodnik zaprezentował się w grze podwójnej. W parze z Adamem Majchrowiczem (SKT Centrum Bydgoszcz) w pierwszej rundzie pokonali parę Chojnowski/Jabłoński (obaj SKT Sopot) 6:3 6:4, w ćwierćfinale zwyciężyli z parę Rajski/Zbroja (Sinnet Tenis Club Warszawa i NST mazowieckie) 6:2 7:6(2). W półfinale musieli uznać wyższość najlepszej parze turnieju Gajewski/Łomacki (SKT Sopot i KS Warszawianka Warszawa) 2:6 6:3 4/10.

 

Gratulujemy Wojtkowi znakomitej postawy na tak ważnym turnieju. Liczymy na kolejne dobre występy w nadchodzących zawodach w Polsce i za granicą.

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top