W Piestanach na Słowacji odbył się turniej z cyklu Tennis Europe Junior Tour kat.1. Barwy Polski reprezentowała dwójka utalentowanych czternastolatków, zawodników naszego klubu - Ania Hertel i Daniel Michalski. Jest to jeden z turniejów, w którym rywalizują najlepsze rakiety starego kontynentu. Dlatego cieszymy się, że Ania i Daniel dobrze zaprezentowali się w tych zawodach.

Pogoda niestety nie ułatwiała zmagań młodych tenisistów. Porywisty wiatr bardzo utrudniał rozgrywanie spotkań.

Daniel Michalski stanął na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej i podwójnej. Anna Hertel dotarła do ćwierćfinałów w singlu i deblu.

Legionista był rozstawiony w turnieju z numerem czwartym. Pierwsza runda to mecz przeciwko Dominikowi Podsednikowi z Czech gładko wygrany 6:1 6:0. W drugiej rundzie Daniel pokonał Łotysza Martinsa Racensa 6:2 6:1. Następne spotkanie to wygrana ze Słowakiem Kevinem Kurtisem 6:2 6:2. W ćwierćfinale zmierzył się z drugą rakietą Czech Evzenem Holisem. Nigdy wcześniej ci dwaj zawodnicy nie grali ze sobą. Po bardzo ciężkim meczu Michalski zwyciężył w trzech setach 3:6 6:4 6:3. W półfinale niestety nie sprostał Czechowi Tomasowi Jirouskowi(2), przegrał 0:6 0:6. Bardzo dobra dyspozycja przeciwnika i słabszy dzień Daniela spowodował taki wynik. Po meczu legionista powiedział: „Pierwszy gem meczu był tym przełomowym, walczyliśmy kto obejmie prowadzenie i niestety to on wygrał i rozluźnił się. Próbowałem nawiązać walkę, ale tego dnia był po prostu za dobry.”

Przypomnijmy, że na ostatnim turnieju w Koszycach Daniel wygrał z Tomasem 6:4 6:0. Niestety nie udało się powtórzyć tego wyniku w tym turnieju.

W grze podwójnej legionista wystąpił z Wojtkiem Markiem. Chłopcy byli rozstawieni z numerem trzecim. W pierwszej rundzie mieli wolny los. W drugiej pokonali czeską parę Najman/Palan 6:4 7:5. W ćwierćfinale pokonali Estończyka Daniila Glinka i Czecha Mateja Panika 6:4 6:2. Niestety w półfinale nie udało się pokonać czeskiej pary Jermar/Styler 4:6 7:5 7:10.

Po czterech turniejach Daniel wrócił do Warszawy, żeby nabrać sił i przygotować się do kolejnych startów.

 

Wyniki naszych zawodników:

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top