strona archiwalna

Daniel MichalskiW dniach 09-15 czerwca we włoskiej miejscowości Treviso odbył się turniej młodzików Veneto Banca Junior Cup z cyklu Tennis Europe, zaliczany do kategorii 1. W grze podwójnej znakomicie zaprezentował się zawodnik naszego klubu Daniel Michalski. Legionista wystąpił w parze z najlepszym tenisistą z Czech i ten duet okazał się nie do pokonania dla innych przeciwników.

Chłopcy byli rozstawieni z numerem pierwszym i dzięki temu od razu awansowali do drugiej rundy. Następnie pokonali belgijską parę Jacobs Pisane 6:1 6:1. Pierwszy mecz był bardzo zagadkowy, ponieważ chłopcy nigdy nie mieli możliwości zagrać ze sobą w grze podwójnej. Od razu można było zauważyć, że polsko-czeska para dobrze się rozumie i będzie bardzo groźna w całym turnieju. W ćwierćfinale pokonali chińsko-francuską parę Lingxi/Tepmahc 6:4 6:1. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Jednak po wygraniu szóstego gema w pierwszej partii Daniel i Tomasz odzyskali kontrolę nad meczem i drugi set zakończył się gładkim zwycięstwem. 

Półfinał to najtrudniejszy mecz przeciwko szwajcarom Schulenburg/Wenger. W pierwszym secie „nasi” mieli problem z bardzo dobrze pracującym przy siatce Wengerem i zaczęli spotkanie od stanu 1:4. Dzięki znakomitej grze udało się wygrać tego seta 6:4. W drugim secie to Daniel i Tomasz prowadzili 4:1 i wydawało się, że przeciwnicy są na kolanach. Po wygraniu dwóch deciding pointów (piłkach nagłych) szwajcarzy doszli do stanu 4:3, a potem do 4:4. Znakomity return legionisty i Czecha doprowadził do stanu 5:4. Jednak to nie był koniec. Mecz zakończył się w tiebreaku, w którym Daniel i Tomasz wygrali 8:6. Ostateczny wynik brzmiał 6:4 7:6(8). Finał to mecz do jednej bramki, znakomita gra chłopaków zepchnęła do głębokiej defensywy parę z Wielkiej Brytanii Lumsden/McHugh. Para Jirousek/Michalski zwyciężyła po godzinnym meczu 6:1 6:3. 

 

 

Dzięki temu zwycięstwu Daniel umocnił się na liście Race To Masters, klasyfikującej najlepsze występy zawodnika w danym roku i wybiera czołową ósemkę do turnieju, który pod koniec roku wyłania najlepszego czternastolatka w cyklu Tennis Europe Junior Tour. 

 

Gratulujemy Danielowi tak dużego sukcesu i trzymamy kciuki za następne starty. 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top