We Francji i Belgii zakończyły się turnieje eliminacyjne do drużynowych mistrzostw Europy - Summer Cups U14. Polskę reprezentowały drużyny dziewcząt (Ania Hertel - KT Legia, Wiktoria Rutkowska - AZS Poznań, Iga Świątek - WKT Mera) i chłopców (Daniel Michalski - KT Legia, Tomasz Dudek - TKKF Falenica, Wojciech Marek - KS Górnik Bytom). Oba polskie zespoły awansowały do ścisłych finałów, które odbędą się we Włoszech już w najbliższy weekend.

Dziewczęta rywalizowały w grupie B z Austrią, Chorwacją, Francją, Niemcami, Norwegią, Serbią i Słowacją w malowniczej miejscowości Saint Valery En Caux na północnym wybrzeżu Francji. Pierwszym przeciwnikiem Polski była Norwegia, z którą dziewczyny poradziły sobie bez najmniejszych problemów, zwyciężając ten pojedynek 3:0. Single rozegrały Iga Świątek i Ania Hertel, natomiast w deblu zagrały Ania i Wiktoria Rutkowska. Drugiego dnia dziewczyny zmierzyły się z Chorwacją wygrywając 2:1. Pierwszy punkt zdobyła Iga wygrywając z przeciwniczką 6:2 5:7 7:6 (7/3). Ania przegrała w singlu z najlepszą zawodniczką turnieju, Andą Karanusič 6:4 0:6 3:6. Zwycięstwo przyniósł debel Rutkowska/Hertel. Dziewczyny zagrały koncertowo. To zwycięstwo zagwarantowało im finały we Włoszech. Ostatnim pojedynkiem była walka z Serbią o to, aby w pierwszej rundzie finałów nie trafić na Rosję, Ukrainę czy Hiszpanię. Pierwszy punkt dość szybko i łatwo zdobyła Wiktoria. Iga natomiast uległa jednej z najlepszych dziewcząt w kat. U14, Oldze Danilović. O pierwszym miejscu decydował wynik debla. Niezawodna para Rutkowska/Hertel po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła 0:6 6:2 7:6 (7/4), ostatecznie ustalając wynik na 2:1. 

 

Drużyna chłopców rywalizowała w grupie A z Bułgarią, Belgią, Czechami, Estonią, Włochami, Norwegią i Turcją w belgijskiej miejscowości Huy. W pierwszym pojedynku chłopcy bez problemu pokonali Turcję 3:0. Single rozegrali Tomasz Dudek (6:3 6:2) i Daniel Michalski (6:2 6:3) a debla - para Marek/Dudek (6:0 6:1). Kolejnym przeciwnikami byli Włosi, z którymi wygrali 2:1, zapewniając sobie awans do ścisłego finału. Ponownie bez problemu chłopcy wygrali single, Tomek zwyciężył 6:1 6:3, Daniel 6:1 6:2. Punkt stracili w meczu deblowym, 7:6 4:6 1:6. Ostatni pojedynek Polska - Czechy zakończył się wynikiem 1:2.

 

Gratulujemy awansu obu polskim drużynom. Trzymamy kciuki za finały. Powodzenia!

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top