strona archiwalna

Za nami niezapomniany obóz tenisowy w czeskiej akademii w Prostejovie. Czas ten spędziliśmy niezwykle aktywnie, grając w tenisa oraz pracując nad swoją kondycją fizyczną. Codzienny program zajęć był bardzo urozmaicony. Oprócz treningów tenisowych obozowicze uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych, stretchingu oraz treningach stabilizacyjnych. Nad naszą kondycją przez cały obóz czuwała wykwalifikowana kadra trenerów Akademii Tenisa Legia Warszawa.

 

czytaj relację korespondenta obozowego:  turnus I,  turnus II  

Codzienne treningi odbywały się w dwóch blokach: porannym i popołudniowym. Po śniadaniu o godzinie 9-tej startowała pierwsza tura treningów. Podczas, gdy część zawodników trenowała na korcie, pozostali uczestnicy obozu ćwiczyli nad swoją kondycją fizyczną. O godzinie 12-tej była zmiana grup. Popołudniowy blok odbywał się według tego samego systemu. Poranne treningi tenisowe zazwyczaj były poświęcane doskonaleniu techniki uderzeń, natomiast na treningach popołudniowych trenerzy kładli akcent na regularność zagrań oraz rozegrania punktowe. Grupy treningowe składały się od 4 do 6 osób, przez co każdy z uczestników miał znakomite warunki do ulepszenia swojej dotychczasowej gry. Te liczniejsze grupy miały do dyspozycji 2 korty tenisowe. 

Między dwoma blokami treningowymi był również czas na zasłużony relaks. Po obiedzie każdy z obozowiczów spędzał swój czas w pokoju, odpoczywając i regenerując siły.

Jak przystało na prawdziwych tenisistów, wieczory spędzaliśmy również na sportowo. Czas po kolacji poświęcaliśmy na sparingi, oraz oglądaniu pojedynków uczestników obozu oraz kadry trenerskiej. Mecze trwały przeważnie do godziny 21.00, a po nich obowiązkowy apel, na którym trenerzy podsumowywali miniony dzień, przedstawiali ramowy plan na kolejne dni. Na apelu był również czas na zadawanie pytań oraz na wyróżnianie zawodników za dobre, ale i za złe zachowanie. Później był jeszcze czas na obozową integrację. O godzinie 22.00 wszyscy byliśmy już wykąpani w swoich pokojach, a o 22.30 kładliśmy się spać.

Warto również wspomnieć o obozowym turnieju, który odbył się na koniec drugiego turnusu i trwał 3 dni. Mimo zmęczenia, wszyscy uczestnicy obozu stoczyli zacięte pojedynki , sprawdzając się w grze punktowej przeciwko kolegom i koleżankom. Oczywiście, nie mogło także zabraknąć obozowej dyskoteki, na której wszyscy świetnie się bawili.

 

Wielką atrakcją i przyjemnością było poznanie najlepszych czeskich tenisistów. Po turnieju Wielkiego Szlema w Wimbledonie do Prostejowa przyjechali: Petra Kvitova (Mistrzyni Wimbledonu), Lucie Safarova, Thomas Berdych, Jiri Vesely. To właśnie tu na co dzień trenują i przygotowują się do kolejnych rozgrywek. Mieliśmy okazję zobaczyć ich treningi, porobić sobie z nimi zdjęcia i otrzymać autografy. Była to wielka frajda.

 

 

 

To był naprawdę niezapomniany wyjazd, a czas zleciał bardzo szybko. Będziemy miło wspominać wspólne treningi, piękną pogodę, a przede wszystkim wspaniałych ludzi.

Do zobaczenia za rok.   

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top