Na kortach Legii odbył się jeden z najmocniejszych europejskich turniejów w kategorii do lat 16, który przyciągnął grupę znakomitych zawodników starego kontynentu. W tym prestiżowym turnieju wystartowało 10 reprezentantów naszego klubu. Bardzo dobrze spisali się legioniści - Ania Hertel i Daniel Michalski, którzy stanęli na podium w grze podwójnej, będąc jeszcze w młodszej kategorii wiekowej.

Ania Hertel w pierwszej rundzie turnieju singlowego pokonała Aleksandrę Rojek, broniąc dwóch piłek meczowych 2/6 7/6(5) 7/6(2). W walce o ćwierćfinał pokonała Karolinę Bogus 7/6(5) 6/3. Kolejny mecz padł łupem przeciwniczki z Czech, Marii Kudelovej 6/2 6/2. Ania powtórzyła swój sukces z przed roku, gdzie również dotarła do tej fazy turnieju.

W grze podwójnej Ania Hertel występowała ze swoją stałą partnerką deblową - Wiktorią Rutkowską. Dzięki wysokiemu rankingowi dziewczyny rozstawione zostały z numerem dwa i w pierwszej rundzie miały wolny los. W walce o półfinał pokonały parę Pindelska/Podlińska 7/5 7/5. Niestety w walce o finał uległy zwyciężczyniom turnieju, parze Lansere/Pachkaleva 6/3 6/7(4) 1/10.

Daniel Michalski doszedł do finału gry podwójnej. Legionista wraz ze swoim partnerem deblowym Tomaszem Dudkiem zostali rozstawieni w turnieju z numerem trzecim i swoje zmagania rozpoczęli od razu od ćwierćfinału, gdzie pokonali parę Karpovets/Mashtakov 7/6(3) 7/5. W półfinale udało się pokonać drugą parę turnieju Liaonenka/Tybar 6/4 6/1. Niestety w finale chłopcy ulegli dwa lata starszej parze deblowej z Ukrainy Lobak/Vaise.