Cieszą nas bardzo kolejne informacje o zwycięstwach zawodników Legii Warszawa. Tym razem sukcesami może pochwalić się dziewięcioletnia Malwina Rowińska. Choć Malwina mogłaby rywalizować jeszcze w turniejach Tenis 10, legionistka rozpoczęła starty w kategorii wiekowej do lat 12. W listopadowych turniach dwukrotnie okazała się najlepsza, a w jednym turnieju zabrakło jej niewiele do kolejnego zwycięstwa, zajmując II miejsce.

Swój pierwszy sukces w skrzatkach, Malwina odniosła w Łodzi 13-14 listopada. Choć już w drugiej rundzie legionistka trafiła na turniejową „jedynkę”, to w pięknym stylu zwyciężyła. Dopiero w niezwykle zaciętym pojedynku finałowym (7:6 4:6 5/10) uległa starszej przeciwniczce - pechowo, bo w decydującym tie-breaku. Z Łodzi nasza zawodniczka przywiozła swój pierwszy w karierze srebrny medal w rywalizacji dziewczynek do 12 roku życia.

23 listopada w warszawskim Centrum Tenisowym Prestige, Malwina stanęła na najwyższym stopniu podium, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju skrzatek. W pojedynku finałowym wygrała z koleżanką klubową Zuzią Ziąbską 6:4 6:3.

28 listopada w Radomiu odniosła kolejne zwycięstwo. W pojedynku finałowym bez większych problemów wygrała 6:2 6:1 z Zosią Końską (WTS DeSk), zawodniczką straszą o 3 lata. Tym samym legionistka zdobyła swój drugi tytuł w karierze w rywalizacji skrzatek.

Do tej pory legionistka startowała z sukcesami w turniejach Tenis 10. Dla przypomnienia - reprezentantka Legii jest zwyciężczynią bardzo prestiżowego turnieju OUATT WORLD FINAL TOURNAMENT 2014, w którym co roku występują najlepsi tenisiści i tenisistki z całego świata. Malwina w tym roku okazała się najlepszą 9-latką w nieoficjalnych mistrzostwach świata.
Jak pokazują listopadowe wyniki, jest już w pełni gotowa, aby rywalizować ze starszymi przeciwniczkami.

Trzymamy mocno kciuki za następne udane starty w turniejach.

Malwina Rowińska - szczęśliwa zwyciężczyni turnieju w Radomiu

od lewej legonistki: Malwina Rowińska i Zuzia Ziąbska - finalistki turnieju w Centrum Tenisowym Prestige

Najlepsze zawodniczki turnieju w Łodzi (Malwina Rowińska druga z lewej)