strona archiwalna

Akademia Tenisa Legia Warszawa wzięła udział w Wielkim Festiwalu Sportowym dla Dzieci - "Mistrzowie Dzieciom", który odbył się 9 grudnia na warszawskim Torwarze. W wielkiej hali Torwaru zjawiły się setki dzieci i ich wychowawcy zainteresowani aktywnością sportową. Czekały na nich przeróżne atrakcje, w dużej mierze zorganizowane przez środowiska skupione wokół Legii Warszawa.

Swoje stanowiska wystawiły Akademia Tenisa Legia Warszawa, Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa (Legia Soccer Schools). Dzieci mogły wyszaleć się na ringu w Legia Fight Club, mającym swoją siedzibę na Torwarze. Chętnie grały też w piłkę nożną i oczywiście w tenisa, a nad dobrą zabawą czuwali trenerzy z naszej Akademii.

Na Torwarze zjawiliśmy się w mocnej ekipie - grupa trenerska liczyła aż pięć osób, a nad tym żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik czuwał dyrektor wykonawczy Klubu Tenisowego Legia, Artur Bochenek. Dzieci mogły liczyć na krótki instruktaż i trening pod okiem Asi Szymczyk, Anastazji Kaczmarek, Piotra Sierzputowskiego, Piotra Kędziora i Daniela Półkoszka. Na Torwarze pojawili się także nasi młodzi zawodnicy - Kuba Wieteska i Kostek Pociej.

Jakie atrakcje czekały na dzieci na stanowisku Akademii Tenisa? Stworzony został mały kort, na którym każde dziecko, pod okiem trenerów, mogło spróbować swoich sił i poodbijać piłkę rakietą.

- Wiele dzieci przyznawało, że trzyma rakietę po raz pierwszy, ale wszystkim bardzo się u nas podobało - opowiada Anastazja Kaczmarek. - Część z uczestników zajęć nie wiedziała wcześniej, że istnieje możliwość gry na małym korcie miękką piłką - dodaje trenerka. Na najmłodszych czekał też slalom ze słupków i drabinka, można było więc przeprowadzić krótki rozruch.

- Taki festiwal to świetna sprawa, chociaż bardziej komfortowo byłoby, gdyby grupy były nieco mniejsze. Podobną imprezę można by zorganizować latem w plenerze i też wyszłaby z tego wspaniała rzecz - podsumowuje Anastazja Kaczmarek.

 

Na stanowisku Akademii Tenisa zjawili się także piłkarze Legii Warszawa. Piłkę odbijał z dzieciakami Inaki Astiz, a zdjęcie z naszymi trenerkami koniecznie chciał sobie zrobić Ondrej Duda. Wśród zaproszonych gości byli także: trener Henning Berg, napastnik Marek Saganowski i koszykarz Cezary Trybański.

 autor zdjęć: Piotr Kucza / FotoPyk 

 autor zdjęć: Jacek Prondzynski / legia.com

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top