strona archiwalna

W nadchodzącym sezonie Klub Tenisowy Legia Warszawa zasili grupa nowych zawodników z rocznika 2003. Już od stycznia barwy Legii reprezentować będą: Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Sebastian Sowa i Patryk Stokowski. W dniach 12-15 grudnia przyszli legioniści wystąpili na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego, gdzie odbył się turniej OTK rangi pierwszej. Po zakończonym turnieju w Chorzowie trener Mariusz Kozica powiedział: - "To bardzo duże wzmocnienia dla naszego klubu. Ta czwórka chłopców tworzy silną grupę, która w przyszłym sezonie będzie sięgać po najwyższe stopnie podium. Cieszymy się bardzo, że dołączą do naszych szeregów..."

Relacja Mariusza Kozicy z turnieju skrzatów w Chorzowie. 

Maks Kaśnikowski, który od stycznia będzie numerem jeden na liście PZT w kategorii wiekowej do lat 12, triumfował w singlu i deblu. W grze pojedynczej w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rundzie wygrał z Oliwierem Adamkiem 6:0 6:0, przegrywając jedynie 5 punktów w całym spotkaniu. W trzeciej rundzie zwyciężył z Kajetanem Kossakowskim 6:1 6:0. W ćwierćfinale zmierzył się z Karolem Tomańskim i pokonał go 6:1 6:1. Półfinał to mecz z Alanem Bojarskim. 

Alan Bojarski to obecnie 5 rakieta w Polsce w swoim roczniku. W drodze do półfinału kolejno wygrywał z: (pierwsza runda - wolny los), druga runda - Mateusz Okrzesik 6:0 6:0, trzecia runda - Cezary Lasota 6:1 6:1, ćwierćfinał - Adam Kulig (również zawodnik naszego klubu) 6:1 6:0. W półfinale lepszy okazał się Maks, wygrywając całe spotkanie 6:1 6:1.  

Kolejnym zawodnikiem, który wystąpił w Chorzowie i dołączy do naszych szeregów jest Sebastian Sowa. Od nowego roku będzie legitymował się pozycją numer 9 w kategorii skrzatów. Nowy legionista doszedł do półfinału gry pojedynczej i finału gry podwójnej. W singlu kolejno eliminował: pierwsza runda - wolny los, druga runda - Bojarski Jakub 6:2 6:1, trzecia runda - Piotrowski Jan 6:1 6:2, ćwierćfinał - Górniak Wojciech 6:3 6:0. W półfinale Sebastian nie sprostał Piotrowi Kusiewiczowi, ulegając mu 6:3 7:5. 

Finał to pojedynek Maksa Kaśnikowskiego i Piotra Kusiewicza. Nasz "nowy nabytek" zwyciężył w tym spotkaniu 6:4 6:0. 

W deblu Maks Kaśnikowski połączył siły z Piotrem Kusiewiczem, a Alan Bojarski z Sebastianem Sową. Obie pary dotarły do finału. Maks i Piotrek kolejno eliminowali: pierwsza runda - wolny los, ćwierćfinał - Figarski/Lasota 6:1 6:1, półfinał - Kossakowski/Piotrowski 6:0 6:1. Alan i Sebastian w drodze do finału zmierzyli sie z: (pierwsza runda - wolny los), ćwierćfinał - Kubalka/Okrzesik 6:1 6:1, półfinał - Mancewicz/Nowik 6:3 6:4. W finale lepsza okazała się para Kaśnikowski/Kusiewicz, która wygrała ostatni mecz 6:4 6:2. 

Klub Tenisowy Legia Warszawa od początku nowego sezonu będzie reprezentował również Patryk Stokowski, który na nowej liście będzie na pozycji numer 8. 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top