W dniach 20-22 grudnia na kortach KTA Wrocław odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny skrzatów, w którym znakomicie spisał się nasz nowy zawodnik - Alan Bojarski, wygrywając turniej singlowy, jak i deblowy. Sebastian Sowa, również od stycznia nowy zawodnik Legii, w singlu był trzeci.

Alan rozstawiony był w turnieju z numerem drugim i mimo wysokiego rozstawienia musiał rozpocząć rozgrywki od pierwszej rundy, ponieważ frekwencja okazała sie bardzo wysoka. Legionista pokonał bez żadnych problemów Michała Biegańskiego 6:0 6:0. W drugiej rundzie nasz tenisista pokonał Michała Osomańskiego 6:2 7:6 (6). W ćwierćfinale wygrał z Olivierem Manczakiem-Mancewiczem 6:4 6:3. Półfinał to bratobójczy pojedynek Alana z Sebastianem. Niestety ten drugi musiał oddać mecz po przegranym pierwszym secie 0:6 ze względu na problemy z ręką. W finale Alan zmierzył się z Marcelem Kamrowskim (numer 2 na listach PZT od stycznia), który jest jego bezpośrednim rywalem w walce o miejsce w kadrze narodowej na drużynowe mistrzostwa Europy. Legionista znakomicie poradził sobie w tym meczu, wygrywając 6:3 6:3.

W grze podwójnej Alan połączył swoje siły z Marcelem Kamrowskim. W pierwszej rundzie pokonali braci Alana i Błażeja Sopolińskich 6:4 6:2. W półfinale bez najmniejszych problemów pokonali parę Lis/Pajdowski 6:1 6:1. W finale napotkali duży opór ze strony pary Manczak-Mancewicz/Osomański. Chłopcy po przegranym pierwszym secie 3:6 musieli sie wziąć w garść. Dobrze, że nastąpiło to szybko i drugi set padł łupem "naszych", a w super tie-breaku Alan i Marcel pokazali klasę wygrywając gładko 10:4.

To bardzo duża zaliczka Alana, aby dostać się do drużyny narodowej na drużynowe mistrzostwa Europy. Najbliższym sprawdzianem będą mistrzostwa Polski w Sobocie, które odbędą się w połowie stycznia. Trzymamy kciuki