strona archiwalna

W dniach 20-22 grudnia na kortach KTA Wrocław odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny skrzatów, w którym znakomicie spisał się nasz nowy zawodnik - Alan Bojarski, wygrywając turniej singlowy, jak i deblowy. Sebastian Sowa, również od stycznia nowy zawodnik Legii, w singlu był trzeci.

Alan rozstawiony był w turnieju z numerem drugim i mimo wysokiego rozstawienia musiał rozpocząć rozgrywki od pierwszej rundy, ponieważ frekwencja okazała sie bardzo wysoka. Legionista pokonał bez żadnych problemów Michała Biegańskiego 6:0 6:0. W drugiej rundzie nasz tenisista pokonał Michała Osomańskiego 6:2 7:6 (6). W ćwierćfinale wygrał z Olivierem Manczakiem-Mancewiczem 6:4 6:3. Półfinał to bratobójczy pojedynek Alana z Sebastianem. Niestety ten drugi musiał oddać mecz po przegranym pierwszym secie 0:6 ze względu na problemy z ręką. W finale Alan zmierzył się z Marcelem Kamrowskim (numer 2 na listach PZT od stycznia), który jest jego bezpośrednim rywalem w walce o miejsce w kadrze narodowej na drużynowe mistrzostwa Europy. Legionista znakomicie poradził sobie w tym meczu, wygrywając 6:3 6:3. 

W grze podwójnej Alan połączył swoje siły z Marcelem Kamrowskim. W pierwszej rundzie pokonali braci Alana i Błażeja Sopolińskich 6:4 6:2. W półfinale bez najmniejszych problemów pokonali parę Lis/Pajdowski 6:1 6:1. W finale napotkali duży opór ze strony pary Manczak-Mancewicz/Osomański. Chłopcy po przegranym pierwszym secie 3:6 musieli sie wziąć w garść. Dobrze, że nastąpiło to szybko i drugi set padł łupem "naszych", a w super tie-breaku Alan i Marcel pokazali klasę wygrywając gładko 10:4. 

 

To bardzo duża zaliczka Alana, aby dostać się do drużyny narodowej na drużynowe mistrzostwa Europy. Najbliższym sprawdzianem będą mistrzostwa Polski w Sobocie, które odbędą się w połowie stycznia. Trzymamy kciuki 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top