Kacper ŻukW miniony weekend na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbył się turniej juniorów OTK Seria 1 (kategoria do lat 18). Pierwsze miejsce w grze pojedynczej wywalczył, powracający do gry po ciężkiej kontuzji, Kacper Żuk. To drugi turniej z rzędu, który legionista wygrał w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Warto dodać, że nasz utalentowany tenisista jest o 2-3 lata młodszy od swoich przeciwników.

 

Kacper jako nierozstawiony zaczął swoje zmagania od pierwszej rundy, w której pokonał Piotra Kowalskiego 6:0 6:1. W drugiej rundzie zwyciężył z jedenastym juniorem na listach PZT, Flawiuszem Czarneckim 4:6 6:4 6:0. Ćwierćfinał to mecz przeciwko Maciejowi Karczmarczykowi wygrany 6:4 6:0. W półfinale Kacper grał z Mateuszem Smolickim, który 3 tygodnie temu rozegrał bardzo wyrównany mecz z jedną z naszych nadziei seniorskich, Janem Zielińskim. Spodziewaliśmy się wyrównanej walki. Legionista znakomicie dał sobie radę wygrywając 6:3 6:1, deklasując swojego starszego kolegę. W finale Kacper w pierwszym secie nie dał najmniejszych szans Adrianowi Kowalskiemu (numer 10 na listach PZT) wygrywając 6:0. W drugim secie Kacper napotkał opór, ale i tym razem sprostał wyzwaniu i wygrał drugą partię 7:5.

 

Te dwa wygrane turnieje to bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi mistrzostwami Polski w Toruniu. Możemy być dumni z formy Kacpra i bardzo się cieszymy z jego powrotu do zdrowia.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top