strona archiwalna

W przedświąteczny weekend członkowie i przyjaciele Klubu Tenisowego Legia Warszawa, jak co roku spotkali się na kortach, żeby podzielić się tradycyjnym opłatkiem wigilijnym i w większym gronie dokonać podsumowań sportowej działalności klubu. Tym razem wigilia została zorganizowana w uroczej Cafe Legia, mieszczącej się na obiektach tenisowej Legii. Na zebranych czekały obficie zastawione stoły i świąteczna atmosfera. Frekwencja dopisała i w dużym gronie mogliśmy cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjny tenisowy opłatek zaczął się od modlitwy i życzeń. Pismo Święte czytał ksiądz Bogdan Przegaliński, wielki i oddany fan tenisa, który od lat z sukcesami uczestniczy w Mistrzostwach Polski Księży w tenisie ziemnym. Życzył on sportowcom zdrowia i sukcesów, a Legii dalszego rozwoju. Wyposażony w gitarę ksiądz Bogdan zaintonował kilka tradycyjnych, znanych kolęd, i po chwili zgromadzeni w Cafe Legia śpiewali "Wśród nocnej ciszy" czy "Gdy się Chrystus rodzi". Zaraz potem obecni na sali dzielili się opłatkiem, składając indywidualnie życzenia.

Krótką przemowę wygłosił także Prezes Klubu Jerzy Hertel, który podsumował mijający rok, ciesząc się z organizacji na kortach Legii udanych turniejów. Prezes pochwalił zawodników Stowarzyszenia za ambicję i godne reprezentowanie Legii Warszawa. Życzył im także zdrowia, którego w ostatnich miesiącach zabrakło chociażby zawodniczkom Warsaw Tennis Team Promotion - Ani Hertel i Alicji Sierzputowskiej. Oby 2015 rok był pod tym względem zupełnie inny!

Prezes Hertel, wiceprezes Piotr Masiak oraz przedstawiciele Klubu - Artur Bochenek i Marcin Hertel - wręczyli nagrody najmłodszym zawodnikom klubu tenisowego, którzy świetnie zaprezentowali się podczas turniejów Tenis 10. Za godne reprezentowanie Polski i KT Legia na największych turniejach krajowych i zagranicznych Zarząd Klubu złożył także podziękowania tenisistom z grupy Warsaw Tennis Team Promotion. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali eleganckie statuetki oraz drobne upominki.

Na wigilii nie mogło zabraknąć "starszyzny", a więc ludzi, którzy od dziesięcioleci grają w tenisa na kortach Legii. Obecne były oczywiście władze Klubu, trenerzy, oraz najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych. Na spotkaniu pojawiła się także pani Monika Małek, przedstawicielka sponsora Klubu, firmy Lexus.

W specjalny sposób uhonorowany został trener Adam Mincberg, który jest w Legii już od 60 lat! Prezes Hertel wręczył jubilatowi przepiękną pamiątkową paterę. Trener nie ukrywał wzruszenia.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wigilijna wieczerza z tradycyjnymi daniami. Integracja członków i przyjaciół klubu trwała do późnych godzin wieczornych.

 

(fot. Wojtek Wieteska) - Na zdjęciu z trenerem Adamem Mincbergiem - najmłodsi zawodnicy klubu wyróżnieni za wybitne osiągnięcia sportowe w 2014 roku

 

(fot. Małgorzata Chłopaś) - Na zdjęciu: trener Lech Sidor i Ania Hertel 

 

(fot. Małgorzata Chłopaś)

 

(fot. Małgorzata Chłopaś)

 

(fot. Małgorzata Chłopaś)

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top