W miejscowości Boulogne-Billancourt pod Paryżem odbył się turniej w kategorii wiekowej do lat 12 z cyklu Tennis Europe Junior Tour o nazwie OPEN DES 10-12. Te zawody skupiają najlepszych zawodników z całego świata. Związki tenisowe wysyłają tylko swoich najlepszych przedstawicieli do rywalizacji w tym fantastycznym turnieju. Dobry wynik osiągnął nasz zawodnik Maks Kaśnikowski, który w grze pojedynczej doszedł do półfinału.

Legionista rozpoczął turniej singlowy od wygrania z Joshuą Dous Karpenschifem (Francja) 6:1 6:3. W drugiej rundzie pokonał Aarona Gil Garcię (Hiszpania) 6:0 6:0. Trzecia runda to mecz z Maksem Hansem Rehbergiem (drugą rakietą Niemiec) wygrany 6:3 6:2. W ćwierćfinale Maks pokonał 6:2 6:1 Abedallaha Shelbayha (najlepszy zawodnik z Jordanii).

W półfinale zmierzył się z najlepszym zawodnikiem z Danii, który w końcowym rezultacie pokonał naszego zawodnika 7:6(4) 7:5, a potem wygrał cały turniej. Przy stanie 5:5 w pierwszym secie Maks odczuł delikatny ból w plecach, co pokrzyżowało mu wygranie pierwszej partii. W drugim secie niestety ból nie ustąpił i wynik był na niekorzyść dla legionisty.

Możemy być dumni, że tak zdolny tenisista dołączyli do Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Cieszymy się ogromnie z sukcesów Maksa i czekamy na mistrzostwa Polski w Sobocie, które już za tydzień odbędą się w Sobocie.