strona archiwalna

Ada Piestrzyńska i Patryk Stokowski (zawodnik reprezentujący od niedawna barwy Legii w kategorii skrzatów) znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 1. Legioniści stanęli na najwyższym stopniu podium, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Turniej odbył się w dniach 03-06 stycznia na kortach klubu tenisowego GKS Górnik Łęczna.

 

Ada była rozstawiona z jedynką i z tego tytułu miała wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnej rudzie ograła Kamilę Popławską (KT Okuła Białystok) wynikiem 6:3 6:1. W ćwierćfinale pokonała Weronikę Szałek (SKT Szczecin) 6:3 6:2. Następnie w półfinale trafiła na rozstawioną z numerem 4, Aleksandrę Starzyk (TKT Tarnów), której oddała zaledwie jednego gema. W meczu finałowym grała z Laurą Koralnik (Okęcie Tennis Club Warszawa) i również bez większych problemów wygrała ten mecz 6:2 6:2 i tym samy cały turniej. 

W turnieju deblowym partnerką Ady była Ola Starzyk. Dziewczyny były rozstawione z numerem jeden i miały w pierwszej rundzie wolny los. W półfinale spotkały się z inną legionistką Malwiną Rowińską (grającą w parze z Weroniką Szałek), wygrywając 6:1 6:0. Wcześniej w pierwszej rundzie Malwina wraz z Weroniką sprawiły ogromną niespodziankę, wygrywając z parą rozstawioną z numerem trzecim Demaniuk/Szymańska 6:3 4:6 10:8. W finale Ada z Olą grały z parą Kotylak/Koralnik, wygrywając 6:3 6:3. 

 

Patryk w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał Jakuba Bojarskiego (UKS ACT Sport Tarnów) 6:0 6:1. W ćwierćfinale wygrał z Oskarem Grzegorzewskim (Morelowa Tennis Club Warszawa) 6:0 6:0. W półfinale zwyciężył z Jakubem Wolnikiem (KS Górnik Bytom) 6:0 6:0. W finale turnieju Patryk spotkał się z wyżej notowanym Piotrem Kusiewiczem (KKKS Kraków). Po pierwszym wygranym secie 6:3 nic nie wskazywało na to, aby przebieg spotkania miał ulec zmianie. Jednak zawodnik z Krakowa nie powiedział ostatniego słowa i drugą partię rozstrzygnął na swoją korzyść 6:3. Super tie-break to wojna nerwów i obrona piłek meczowych z obu stron. Odporniejszy psychicznie okazał się legionista i wygrał 12:10 

W grze podwójnej Patryk wystąpił w parze ze swoim rywalem z finału gry pojedynczej, Piotrem Kusiewiczem. Chłopcy byli rozstawieni w zawodach z numerem jeden. W pierwszej rundzie pokonali parę Grzesiak/Winiarski 6:0 6:0. W półfinale wygrali z parą Lasota/Walorysiak 6:1 6:0. W finale chłopcy również nie napotkali na duży opór ze strony pary Jezierski/Tomański i gładko pokonali swoich rywali 6:2 6:1. 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top