strona archiwalna

Czekała, czekała, i w końcu się doczekała. Zawodniczka Legii Warszawa Alicja Sierzputowska wraca do gry w turniejach. Na początek wystąpi w turnieju ITF Tennis Juniors - Magnolia Cup 2015, rozgrywanym na kortach Szczecińskiego Centrum Tenisowego. Najpierw jednak czekają ją eliminacje.

 

Alicja przed długie tygodnie borykała się z kontuzją. Legionistka zerwała więzadła stawu skokowego i na początku października przeszła operację. Po niej rozpoczęła żmudną rehabilitację. Pod okiem Jolanty Krzepoty, która jest trenerem przygotowania motorycznego, realizowała program ćwiczeń ogólnorozwojowych. Zajmowali się nią także fizjoterapeuci z piłkarskiego klubu Legia Warszawa.

 

Ala niecierpliwie czekała na powrót na kort. Teraz w końcu wyjeżdża na pierwszy turniej. Na co liczą podczas pierwszej imprezy Alicja i jej trener Piotr Sierzputowski? - Traktujemy nasz wyjazd do Szczecina jako jeden z testów dla Alicji. Chcemy zobaczyć na jakim etapie przygotowań do sezonu jesteśmy po wyleczonej już całkowicie kontuzji - mówi szkoleniowiec. 

Sama Alicja cieszy się, że w końcu będzie mogła robić to, co kocha. - Szalenie cieszę się na ten wyjazd. Całą przerwę nie myślałam o niczym innym, jak tylko o tym, żeby pojechać już na jakiś turniej. Na pewno nie jestem jeszcze w optymalnej turniejowej formie, ale od czegoś trzeba zacząć. Impreza w Szczecinie zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że jest to turniej europejski, więc poziom będzie wyższy niż na turniejach krajowych. Niestety, będę musiała zagrać eliminacje, ale przede wszystkim cieszę się z powrotu do rywalizacji. Nie wymagam od siebie zbyt wiele, chcę zobaczyć jak grają inni i zagrać na tyle, na ile obecnie mogę - mówi. 

Sierzputowska będzie musiała wygrać trzy mecze eliminacji, żeby wejść do turnieju głównego. W sobotę odbędzie się weryfikacja i losowanie turniejowej drabinki, w niedzielę od rana zawodnicy rozpoczną walkę na korcie. 

 

W tym samym turnieju zagra także dwóch innych tenisistów Legii Warszawa. W Szczecinie zobaczymy Kacpra Żuka, który również powrócił do występów po długiej kontuzji. W Magnolia Cup zagra także Daniel Michalski. 

Małgorzata Chłopaś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top